Jump to content

Podjela nakon razvoda


Riko_šet

Preporučene objave

Prije važećeg Rješenja  o razvodu braka  (sporazumno) bivši je potpisao Ugovor podjeli o bračne stečevine (obazac preuzet sa Legalis). Ugovor nije ovjeren kod javnog bilježnika i uskoro bivši izjavljuje da ga ne priznaje. Nakon postupka  i važečeg rješenja samovoljno, bez prisile ili traženja, vlastoručno piše Izjavu o odricanju od bilo kakvih potraživanja nakon razvoda, također nije ovjereno kod javnog bilježnika - opet nakon nekog vremena izjavljuje da ne prizjane izjavu. Molim Vas da li ga potpisano, a neovjereno kod javnog bilježnika obvezuje ili ne? U braku su otpaćeni njegovi krediti i dugovanja (ja sam bila bez kredita ili minusa na kartici, sa 2-3 puta većim primanjima). Nakon otplate njegovih kredita i dugovanja izgrađena je kuća sa kreditom na 15 godina i 180 rata, on je sudjelovao u 20 rata, nakon toga smo rastavljeni i ne živimo zajedno. Nastavila sam sama otplaćivati kredit a on danas traži podjelu bračne stečevine  50-50%. Na koji dio bračne stečevine ima pravo? Da li u bračnu stečevinu ulazi i otplaćivanje  njegovih kredita i dugovanja i imam li pravo tražiti povrat?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija