Jump to content

Pausalni obrt i najam apartmana


DLLL

Preporučene objave

Postovani,

Trenutno mi je u planu otvoriti pausalni obrt za marketinske djelatnosti. Zanima me mogu li tome pridodati najam apartmana. 
 

Naime, vec godinama iznajmljujemo apartmane na moru i na to placamo turisticku zajednicu i pausalni porez za iznajmljivanje. 
 

Sad bih htjela prikljuciti taj najam apartmana kao djelatnost u mom pausalnom obrtu (obe djelatnosti bi donosile do 300,000 kn sto je gornja granica). 

Zanima me je li to moguce? Ako je, kako se to odrazava na placanje poreza? Znam da ja na godisnjoj razini moram platiti porez cca 14,000-20,000 kao pausalni obrt ali kako onda ide to pausalno oporezivanje za apartmane? 
 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , DLLL je napisao:

Postovani,

Trenutno mi je u planu otvoriti pausalni obrt za marketinske djelatnosti. Zanima me mogu li tome pridodati najam apartmana. 
 

Naime, vec godinama iznajmljujemo apartmane na moru i na to placamo turisticku zajednicu i pausalni porez za iznajmljivanje. 
 

Sad bih htjela prikljuciti taj najam apartmana kao djelatnost u mom pausalnom obrtu (obe djelatnosti bi donosile do 300,000 kn sto je gornja granica). 

Zanima me je li to moguce? Ako je, kako se to odrazava na placanje poreza? Znam da ja na godisnjoj razini moram platiti porez cca 14,000-20,000 kao pausalni obrt ali kako onda ide to pausalno oporezivanje za apartmane? 
 

Hvala unaprijed!

Po mome mišljenju - najam apartmana ostavi te, kao i do sada.
Ako to ubacite u obrt - morat će te djelovati kao agencija za posredovanje u iznajmljivanju nekretnina.
Tražit će vas osposobljenost - položen ispit da imate Licencu - to će vam onda iziskivati dodatne troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav. Suprug ima nekretninu (stan) koji je trenutno u dugoročnom najmu te nije kategoriziran kao apartman. Nekretnina nije bračna stečevina.
Zbog više razloga namjeravamo da ja otvorim obrt(paušalni), pa bi htjela ukljuciti najam apartmana kao djelatnost.

U NKD sa objasnjenjima stoji:
68.20 Iznajmljivanje i upravljanje vlastitim nekretninama ili nekretninama uzetim u zakup (leasing)
Ovaj razred uključuje:
– iznajmljivanje i upravljanje vlastitim nekretninama ili nekretninama uzetima u zakup
(leasing):
· stambenim zgradama i stanovima
· nestambenim zgradama, uključujući izložbene prostore, vlastite skladišne prostore
· zemljištem
– iznajmljivanje kuća, namještenih ili nenamještenih stanova ili apartmana na duže korištenje,
u pravilu na mjesečnoj ili godišnjoj osnovi


Zanima me dali je to moguće, kakav ugovor je potreban sa suprugom, i također zanima me dali je moguć i kratkoročan najam.
Hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija