Jump to content

Vožnja u drugim državama za vrijeme ukinute vozačke dozvole


Nbr7340

Preporučene objave

Pozdrav forumaši,

 

javljam se opet sa pitanjima. 
 

Naime, rješenjem mi je ukinuta i oduzeta vozacka dozvola u RH. U Hrvatskoj kada sam dobio rješenje vratio sam vozačku u PP kako su i tražili. U međuvremenu, pronašao sam drugu vozačku koju sam pred cc 3 godine prijavio kao izgubljenu, istu sam prije dva dana našao u starom automobilu, stoji da vrijedi do 2029. godine. Mene zanima dali bi ja mogao u nekoj drugoj zemlji voziti s tom vozačkom? Sto bi se desilo kad bi me rutinska kontrola zaustavila i tražila vozačku i osobnu? Dali bi odmah na cesti vidjeti da mi je u RH ukinuta vozacka? 
 

isto pitanje imam kada bi npr radio u inozemstvu, dali bi mi prošlo da se neko vrijeme služim tom vozačkom koja je u RH bila prijavljena kao izgubljena? 
 

Lp

uređeno: od Nbr7340
Dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno @sivko 🙏

 

Ako se ne varam, u državama EU kad bi bio zaposlen, mislim da bi se mogao godinu dana služiti tom vozačkom pri redovnoj kontroli? 
 

Plan mi je ići na 6 mjeseci u inozemstvo raditi, vozacka mi je potrebna za to. Bio bi jako sretan kad bi mogao poslužiti se tom vozačkom dozvolom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Pozdrav.

Htio sam da zamijenim hrvatsku vozačku dozvolu za njemačku pa sam, predao papire u njihov ured za izdavanje vozačkih dozvola ali zbog dužeg čekanja njemačke vozačke morao sam otići u Hrvatsku zamjeniti jer mi je hrvatska vozačka dozvola bila pred istekom. Nakon par mjeseci dolazi mi pismo da dođem i da uzmem tj da zamijenim hr dozvolu za njemačku ali nisam otišao jer već imam novu hr dozvolu. Opet poslije nekog vremena dolazi pismo da moram na MPU zbog potencijala za agresiju.  Uradio sam MPU ali zbog lošeg njemačkog psiholog me oborio a testove na kompjuteru sam odlično uradio. Stavili su mi zabranu vožnje u Njemačkoj. Hrvatsku vozačku dozvolu sam izvadio prije 10 mjeseci blokade, zabrane. Pitanje je,da li opet moram MPU uraditi ili da ih obavjestim da posjedujem hr dozvolu i da mi Njemačka ne treba? Da li postoji mogućnost da bez MPU ponovo mogu voziti jer hr vozačku dozvolu sam izvadio prije zabrane,blokade upravljanja motornim vozilom? A ako ne mogu da vozim bez urađenog MPU testa,da li mogu kod nas uraditi MPU tj taj izvanredni liječnički pregled?

uređeno: od risonja
Zbog uređivanja riječi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sivko je napisao:

Ako su ti stavili zabranu onda ni s HR vozačkom ne smiješ vozit.Ako tamo radiš dužan si u određenom roku zamjeniti vozačku za njemačku.Pošto nisi prošao MPU moraš ići ponovo.Naš pregled ne vrijedi kod njih.

Po zakonu ne treba EU vozačku dozvolu mijenjati za Njemačku. Evropski sud je donio takvu odluku. A ima sajtova gdje piše ako imaš prijavu u hrvatskoj više od šest mjeseci i ako je vozačka dozvola izdata prije blokade da ne treba MPU. Znači meni je istekla hrvatska vozačka ,otišao izvadio drugu i nakon deset mjeseci mi stavili zabranu na dozvolu kojoj je istekao rok trajanja. Oni su mi zabranu stavili na poništenu vozačku iako su proverili u hrvatskoj da imam drugu...

 

uređeno: od risonja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Ako su ti stavili zabranu onda ni s HR vozačkom ne smiješ vozit.Ako tamo radiš dužan si u određenom roku zamjeniti vozačku za njemačku.Pošto nisi prošao MPU moraš ići ponovo.Naš pregled ne vrijedi kod njih.

Zamjena i priznavanje vozačke dozvole u EU-u

Zamjena vozačke dozvole u EU-u

Možete imati samo jednu vozačku dozvolu EU-a. Ako se preselite u drugu zemlju EU-a, obično nećete morati zamijeniti svoju vozačku dozvolu. Međutim, ako to želite, možete sami odlučiti zamijeniti je novom istovrijednom dozvolom u svojoj novoj zemlji boravišta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

Ako su ti stavili zabranu onda ni s HR vozačkom ne smiješ vozit.Ako tamo radiš dužan si u određenom roku zamjeniti vozačku za njemačku.Pošto nisi prošao MPU moraš ići ponovo.Naš pregled ne vrijedi kod njih.

Oprosti. Ja mislio da si ti odvjetnik i upoznat sa zakonom i da znaš pa sam i postavio pitanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto ti sve znaš nisi ni trebao postaviti pitanje.

Za početak pročitaj njemački ZSPC.

Prvo si išao zamjeniti RH vozačku za njemačku?Ili nisi?Pa si pao MPU?Ili nisi?Pa su donijeli zabranu upravljanja?Ili nisu?

A da nešto znaš onda bi "trebao" znat da će ti zamjeniti vozačku i ako je istekla do 6 mjeseci.

Sumam summarum u Njemačkoj ne možeš vozit.Javi što se dogodilo kad te švabe zaustave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

Pošto ti sve znaš nisi ni trebao postaviti pitanje.

Za početak pročitaj njemački ZSPC.

Prvo si išao zamjeniti RH vozačku za njemačku?Ili nisi?Pa si pao MPU?Ili nisi?Pa su donijeli zabranu upravljanja?Ili nisu?

A da nešto znaš onda bi "trebao" znat da će ti zamjeniti vozačku i ako je istekla do 6 mjeseci.

Sumam summarum u Njemačkoj ne možeš vozit.Javi što se dogodilo kad te švabe zaustave.

Kao što rekoh,predao sam zamjeniti hrvatsku vozačku dozvolu za njemačku ali je dugo potrajalo pa sam odustao od njemačke i staru vozačku dozvolu zamjenio za hrvatsku a u hrvatskoj stara je poništena. Nakon šest mjeseci dolazi pismo iz ureda za vozačke dozvole u Njemačkoj da dođem da zamijenim hrvatsku vozačku za njemačku,ja nisam zamjenio zato što već imam novu hrvatsku. Oni mi poslije šalju da uradim MPU jer imam potencijala za agresiju. Padam kod psihologa jer ne znam dobro njemački ali prolazim testove. Poslije toga na hrvatsku vozačku dozvolu koja je poništena stavljaju zabranu na vožnju a ne na novu. Ja sam pročitao na sajtu EU suda. Ja sam novu hrvatsku vozačku dozvolu izvadio 10 mjeseci prije zabrane tj blokade. Znači nisam imao blokadu u stjecanju hrvatske vozačke.A i malo je čudno što Tvrdiš da se mora izvaditi Njemačka vozačka ako si zaposlen u Njemačkoj a ne mora. Evo i ovo sam na ADAC-u pročitao. A ti tvrdiš da moram zamjeniti...

Zamjena i priznavanje vozačke dozvole u EU-u

Zamjena vozačke dozvole u EU-u

Možete imati samo jednu vozačku dozvolu EU-a. Ako se preselite u drugu zemlju EU-a, obično nećete morati zamijeniti svoju vozačku dozvolu. Međutim, ako to želite, možete sami odlučiti zamijeniti je novom istovrijednom dozvolom u svojoj novoj zemlji boravišta.

Europski sud pravde (ECJ) odlučio je 2012. da EU vozačka dozvola mora vrijediti u Njemačkoj bez ograničenja. Dakle, ljudi koji žele zaobići svoj MPU mogu to učiniti sasvim legalno kontaktiranjem agencija u Češkoj, Poljskoj ili Slovačkoj. Oni preuzimaju određene birokratske prepreke koje se moraju prevladati.

Kako bi EU vozačka dozvola stečena u inozemstvu bila važeća u Njemačkoj, nositelj mora imati prebivalište u dotičnoj zemlji najmanje šest mjeseci u trenutku stjecanja.

Osim toga, u Njemačkoj ne smije postojati razdoblje blokade u trenutku izdavanja dokumenta, inače vozačka dozvola ovdje ne vrijedi (za razliku od ostalih zemalja EU
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

Pošto ti sve znaš nisi ni trebao postaviti pitanje.

Za početak pročitaj njemački ZSPC.

Prvo si išao zamjeniti RH vozačku za njemačku?Ili nisi?Pa si pao MPU?Ili nisi?Pa su donijeli zabranu upravljanja?Ili nisu?

A da nešto znaš onda bi "trebao" znat da će ti zamjeniti vozačku i ako je istekla do 6 mjeseci.

Sumam summarum u Njemačkoj ne možeš vozit.Javi što se dogodilo kad te švabe zaustave.

 Ti kažeš da moram zamjeniti poslije nekog vremena vozačku dozvolu za njemačku a evropski sud kaže da ne moram. Ja ti kažem da su mi stavili zabranu na staru a ne na novu vozačku dozvolu. Zato i pitam da li je neko imao takvih situacija jer sam na više sajtova vidio da ako je prije blokade minimum šest mjeseci izvađena vozačka npr u hrvatskoj i ako imaš više od šest mjeseci prijavljenu adresu u Hrvatskoj da se može legalno zaobići MPU. 

Zamjena i priznavanje vozačke dozvole u EU-u

 

Zamjena vozačke dozvole u EU-u

 

Možete imati samo jednu vozačku dozvolu EU-a. Ako se preselite u drugu zemlju EU-a, obično nećete morati zamijeniti svoju vozačku dozvolu. Međutim, ako to želite, možete sami odlučiti zamijeniti je novom istovrijednom dozvolom u svojoj novoj zemlji boravišta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, sivko je napisao:

E kad je tako što ti švabe nisu rekli da ne moraš mjenjat vozačku?

Druga stvar, zabranu ne dobiva vozačka nego vozač-osoba.

Ja sam htjeo osobno zamjeniti,samovoljno a ne pod obavezno da su oni rekli da moram zamjeniti. Ako stavljaju zabranu osobi zašto su stavili zabranu tj nalepnicu na isječenu vozačku dozvolu,poništeni u Hrvatskoj iako prilikom provjere su vidjeli da imam novu hrvatsku vozačku dozvolu? Bio sam kod čovjeka koji obučava za mpu i objasnio mu da su od poništene vozačke dozvole stavili broj i da sa njom ne mogu voziti i pokazao novu vozačku i broj. On kaže da je meni zabrana stavljena na staru jer su jasno stavili broj vozačke od stare  i ako bi policija kontrolisala ,nova vozačka nije unijeta u sistem nego stara i po tom broju imam zabranu a ne po imenu. Videćemo. Pišem pismo uskoro u ured za vozačke pa ćemo vidjeti. Evropski sud je rekao jasno da vozačka dozvola izdata prije minimum šest mjeseci zabrane i ko ima šest mjeseci prijavljenu adresu može da zaobiđe legalno MPU. Vidićemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , sivko je napisao:

Nešto tu ne štima?

Za zamjenu RH (EU/EGP) vozačke ne treba MPU.

Kao što rekoh,istjecala mi je hrvatska vozačka dozvola,otišao sam u Njemačkoj i uradio lječnički pregled,onda predao za promjenu Hrvatske vozačke za njemačku. Nakon sedam dana,odem u ured za vozačke dozvole da pitam je li gotova moja vozačka,rekli su da nije i ja sam odatle sam otišao u Zadar jer mi je vozačka isticala za par dana.  Uradio lječnički pregled,predao papire i za par dana dobio hrvatsku vozačku dozvolu a staru hrvatsku vozačku dozvolu su mi ponštili tj fizički izrezali dio. Nakon pet- šest mjeseci šalju mi pismo da promjenim vozačku hrvatsku za vozačku njemačku a ja nisam htio zamjeniti jer već imam novu hrvatsku vozačku dozvolu. Poslije 15-20 dana me šalju da uradim MPU. MPU testove prolazim i psiho testove na agresiju a kod psihologa na razgovoru,običnom razgovoru padam jer ne znam njemački dobro. Poslije toga dobijam zabranu,blokadu na staru,poništenu hrvatsku vozačku dozvolu gdje su naveli broj te vozačke dozvole a ne nove. Ja imam hrvatsko državljanstvo,hrvatsko prebivalište,hrvatsko boravište. Nikad nisam imao njemačku dozvolu.  Naravno da ne štima. Znači,ja sam dobio zabranu poslije deset mjeseci od izdavanja hrvatske vozačke dozvole. Zato sam i postavio pitanje imaju li na to pravo. Ti nisi dobro pročitao pa ne razumiješ .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izrečene mjere se tiču osobe, a ne dokumenta, pa ako imaš mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom bilo koje kategorije, nema veze koji dokument pojazuješ, zabrana vrijedi, jer si zabranu dobio TI. Oni mogu preko schengenskog sustava provjeriti vrijedi li taj dokument (kao i sve ostale službene dokumente izdane od državnih tijela u nekoj od država članica EU, osobito schengenskog informacijskog sustava), i ne izdaje se zabrana na dokument, već osobu, stoga je svejedno imaš li stari ili novi dokument, zabrana vrijedi. Pa kako kaže Sivko, kada te zaustave i oglobe, javi jesu li tvoja pravna pametovanja prošla... sustav i služi tome da ne bi svatko kome se svidi manipulirao dokumentima kako se njemu sviđa... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Nešto tu ne štima?

Za zamjenu RH (EU/EGP) vozačke ne treba MPU.

Ja koliko vidim da ti nisi dobro pročitao. Znači,napravim ljekarski pregled u Njemačkoj da promjenim vozačku hrvatsku za njemačku. Predam papire u ured za vozačke dozvole da zamijenim hrvatsku vozačku za njemačku dozvolu. Dolazim nakon sedam dana da vidim je li gotova Njemačka vozačka dozvola,kažu nije a meni moja hrvatska za par dana ističe i vidim da će potrajati čekanje njemačke vozačke dozvole i ja odatle direktno odem kući i u Zadru sutra dan odem na lječnički pregled i uspješno ga prođem i sve papire predam u policiji. Nakon dva dana dobijem novu hrvatsku vozačku dozvolu a staru vozačku dozvolu isjeku tj ponište. Da pojasnim. Ja imam prebivalište u Republici Hrvatskoj imam boravište i nisam se trajno iselio u Njemačku. Pa onda nakon pet-šest mjeseci dođe mi pismo iz njemačkog ureda za vozačke dozvole, da dođem po njihovu vozačku ali ja nisam otišao jer sam već izvadio hrvatsku. Pa nakon mjesec dana dobijem zbog potencijala za agresiju da idem na MPU. Ja odem,položim testove i sve što se tiče psiho testiranja na agresiju ali ne prođem na razgovoru kod psihologa jer ne znam dobro njemački. Pa onda nakon deset mjeseci od izdavanja hrvatske vozačke dobijem zabranu vožnje u Njemačkoj. Dakle,oni su zabranu vožnje stavili  na staru vozačku dozvolu koja je poništena u hrvatskoj i jasno su stavili broj od te vozačke da sa njom ne mogu voziti bez obzira što su vidili da je fizički poništena tj izrezana. Jasno je da tu nešto ne štima. Ne štima jer vjerovatno su zanemarili prilikom provjere,da ja imam novu hrvatsku vozačku nego hoće da me maltretiraju. To je možda,ne tvrdim. Zato u ponedeljak im šaljem obavjest da imam vozačku dozvolu izdatu prije blokade,da imam hrvatsko državljanstvo,da imam nekretnine u hrvatskoj,da imam prebivalište u hrvatskoj,da imam boravište u hrvatskoj. 

prije 10 minuta, Tata1966 je napisao:

Izrečene mjere se tiču osobe, a ne dokumenta, pa ako imaš mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom bilo koje kategorije, nema veze koji dokument pojazuješ, zabrana vrijedi, jer si zabranu dobio TI. Oni mogu preko schengenskog sustava provjeriti vrijedi li taj dokument (kao i sve ostale službene dokumente izdane od državnih tijela u nekoj od država članica EU, osobito schengenskog informacijskog sustava), i ne izdaje se zabrana na dokument, već osobu, stoga je svejedno imaš li stari ili novi dokument, zabrana vrijedi. Pa kako kaže Sivko, kada te zaustave i oglobe, javi jesu li tvoja pravna pametovanja prošla... sustav i služi tome da ne bi svatko kome se svidi manipulirao dokumentima kako se njemu sviđa... 

Ja ne pametujem. Oni da su provjerili oni bi mi tražili novo izdanje hrvatsku vozačku dozvolu a ne na poništeni da mi stave zabranu. Ne štima zato što ako je nova vozačka dozvola izdata prije zabrane upravljanja motornim vozilom minimum šest mjeseci a vozačka izdata u drugoj EU zemlji onda može da se zaobiđe legalno MPU.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 57 minuta, Tata1966 je napisao:

Izrečene mjere se tiču osobe, a ne dokumenta, pa ako imaš mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom bilo koje kategorije, nema veze koji dokument pojazuješ, zabrana vrijedi, jer si zabranu dobio TI. Oni mogu preko schengenskog sustava provjeriti vrijedi li taj dokument (kao i sve ostale službene dokumente izdane od državnih tijela u nekoj od država članica EU, osobito schengenskog informacijskog sustava), i ne izdaje se zabrana na dokument, već osobu, stoga je svejedno imaš li stari ili novi dokument, zabrana vrijedi. Pa kako kaže Sivko, kada te zaustave i oglobe, javi jesu li tvoja pravna pametovanja prošla... sustav i služi tome da ne bi svatko kome se svidi manipulirao dokumentima kako se njemu sviđa... 

Ovdje je u pitanju MPU i ja ne želim da vozim dok ne rješim problem. Ja nemam Njemačku vozačku dozvolu da bi oni mene tjerali na izvanredni liječnički pregled i imam boravište, prebivalište i državljanstvo Republike Hrvatske. Oni su mi samo na osnovu što sam htjeo njemačku dozvolu,dali sebi za pravo da me šalju na izvanredn liječnički pregled. Zato im i pišem pismo da ih upoznam da imam hrvatsku vozačku izdatu prije zabrane upravljanja motornim vozilom. Da stara vozačka dozvola izdata u hrvatskoj ne vrijedi. Samim tim oni su prekršaj napravili što su na isteklu vozačku stavili zabranu. Oni su stavili broj vozačke a kad se gleda važenje dokumenta ukucava se broj dokumenata. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Tata1966 je napisao:

Izrečene mjere se tiču osobe, a ne dokumenta, pa ako imaš mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom bilo koje kategorije, nema veze koji dokument pojazuješ, zabrana vrijedi, jer si zabranu dobio TI. Oni mogu preko schengenskog sustava provjeriti vrijedi li taj dokument (kao i sve ostale službene dokumente izdane od državnih tijela u nekoj od država članica EU, osobito schengenskog informacijskog sustava), i ne izdaje se zabrana na dokument, već osobu, stoga je svejedno imaš li stari ili novi dokument, zabrana vrijedi. Pa kako kaže Sivko, kada te zaustave i oglobe, javi jesu li tvoja pravna pametovanja prošla... sustav i služi tome da ne bi svatko kome se svidi manipulirao dokumentima kako se njemu sviđa... 

I opet ponavljam. Njemački ured za vozčke dozvole vjerovatno misli da ja i dalje hoću njemačku dozvolu pa zato i zakonski postavljaju uvjet izvanrednog liječničkog pregleda. Drugačije oni nemaju zakonski osnov.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jednom ti ponavljam.Za zamjenu RH vozačke za njemačku a i obratno ne treba MPU odnosno.kod nas liječnički pregled.

Ne treba ti liječnički ni za obnavljanje RH vozačke osim ako naš ograničenje.

Kako švabe znaju da netko ima potencijala za agresiju (?) samo na osnovu pogleda na vozačku?Ili tu još ima nečega?E tu nešto ne štima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, sivko je napisao:

Još jednom ti ponavljam.Za zamjenu RH vozačke za njemačku a i obratno ne treba MPU odnosno.kod nas liječnički pregled.

Ne treba ti liječnički ni za obnavljanje RH vozačke osim ako naš ograničenje.

Kako švabe znaju da netko ima potencijala za agresiju (?) samo na osnovu pogleda na vozačku?Ili tu još ima nečega?E tu nešto ne štima.

Ti ništa ne razumiješ. Oni su mi prvo poslali da zamijenim hrvatsku vozačku dozvolu za njemačku bez izvanrednog liječničkog pregleda samo osnovni . Dakle ja nisam uzeo njihovu vozačku dozvolu i poslije 20 dana šalju na izvanredni liječnički pregled. Znači problem je to što mjenjam dozvolu a da je ne mjenjam ne bi bilo problema. A znaju da imam potencijala za agresiju tako što mi je auto iz desne trake izletilo, pa je ukočio i još je on ispred sebe ,ustupio da se kamion uključi ,ja sam mu počeo svirati,blicati jer mi je uzeo prvenstvo prolaza ,on tovne policiju ,to sve ode na sud i ja nisam uzeo odvjetnika i dobijem kaznu 650 eura. Pa poslije presude suda 5-6 mjeseci, ured za vozačke dozvole mi šalje da zamijenim vozačku dozvolu jer sam već bio predao za njihovu vozačku dozvolu ali ti kažem ,nisam uzeo u 4 mjesecu nego odem u Hrvatsku po našu pa znači poslije šest mjeseci mi oni šalju da zamjenim dozvolu ja nisam zamjenio jer imam već hrvatsku i kao što ti kažem poslije toga 20 dana mi šalju za izvanredni liječnički pregled. Evo napisao sam im pismo da ih obavjestim da imam hrvatsku vozačku dozvolu , izdatu prije zabrane upravljanja motornim vozilom 10 mjeseci pa ćemo vidjeti šta će biti. Oni imaju zakonski osnov da me šalju na izvanredni liječnički pregled samo u ovom slučaju ako želim njihovu vozačku dozvolu ili ako imam njihovu vozačku ili ako sud to odluči ali sud to nije odlučio. Po presudi evropskog suda , ni jedna zemlja EU ne smije da stavlja ograničenja na strane vozačke dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ja razumijem.Još jednom, nema nikakvih pregleda za zamjene vozačkih.Nema ni kod nas ni u Njemačkoj.

I mislio sam da si pravio pi.darije po Njemačkoj pa su te poslali na izvanredni liječnički.

Tu presudu suda si malo korigirao u svoju korist.

Dao si zahtjev za zamjenu i tu je početak i kraj priče.Hebe se njima što ti imaš drugu vozačku koja ti tamo ne vrijedi.Summa summarum imaš zabranu vožnje u Njemačkoj dok ne izvršiš MPU bez obzira koju vozačku trenutno imaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 50 minuta, sivko je napisao:

Sve ja razumijem.Još jednom, nema nikakvih pregleda za zamjene vozačkih.Nema ni kod nas ni u Njemačkoj.

I mislio sam da si pravio pi.darije po Njemačkoj pa su te poslali na izvanredni liječnički.

Tu presudu suda si malo korigirao u svoju korist.

Dao si zahtjev za zamjenu i tu je početak i kraj priče.Hebe se njima što ti imaš drugu vozačku koja ti tamo ne vrijedi.Summa summarum imaš zabranu vožnje u Njemačkoj dok ne izvršiš MPU bez obzira koju vozačku trenutno imaš.

Nemam šta ja da korigiram u svoju korist. Ja lažem sebe ako ovdje pišem korigirano. Sud mi je dao kaznu za platiti od 650 evra i tu je sa sudom stvar rješena.  Na osnovu čega tvrdiš da moram MPU uraditi ako ne želim Njemačku vozačku? MPU zahtjeva ured za vozačke zato što sam zahtjevao njihovu vozačku. Ti tvrdiš to eto samo tako. Nije meni sud dosudio MPU nego ured za vozačke jer oni nisu obavješteni da ja imam hrvatsku vozačku i dalje misle da hoću njihovu vozačku i zato sutra im šaljem pismo da ih obavjestim pa ćemo vidjeti šta će reći. U svakom slučaju ovdje ću napisati da svi znaju ishod problema ako budu  imali sličan.

uređeno: od risonja
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , sivko je napisao:

Sve ja razumijem.Još jednom, nema nikakvih pregleda za zamjene vozačkih.Nema ni kod nas ni u Njemačkoj.

I mislio sam da si pravio pi.darije po Njemačkoj pa su te poslali na izvanredni liječnički.

Tu presudu suda si malo korigirao u svoju korist.

Dao si zahtjev za zamjenu i tu je početak i kraj priče.Hebe se njima što ti imaš drugu vozačku koja ti tamo ne vrijedi.Summa summarum imaš zabranu vožnje u Njemačkoj dok ne izvršiš MPU bez obzira koju vozačku trenutno imaš.

Ti ne razumiješ ništa. Meni sud,policija ni ti bilo ko drugi nije dao zabranu nego ured za vozačke dozvole jer zahtjeva MPU zbog toga što želim njihovu vozačku dozvolu. Oni smatraju da zbog potencijala za agresiju moram da završim MPU kao uvjet za njihovu vozačku dozvolu. Ali ja sam u pismu napisao da ne želim njihovu vozačku dozvolu i da zbog nepoznavanja njihovog jezika je došlo do nesporazuma. Jer ja sam jasno rekao u pismu da ja ne želim njihovu vozačku dozvolu i da sam dobio hrvatsku vozačku dozvolu prije svih njihovih uvjeta koji su dali prije nego što dobijem njihovu vozačku dozvolu. Prijatelju,mislio sam da nešto znaš i da razumiješ pa se javljaš a ti veze nemaš sa vezom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 14. 05. 2023. u 18:39, risonja je napisao:

Ti ne razumiješ ništa. Meni sud,policija ni ti bilo ko drugi nije dao zabranu nego ured za vozačke dozvole jer zahtjeva MPU zbog toga što želim njihovu vozačku dozvolu. Oni smatraju da zbog potencijala za agresiju moram da završim MPU kao uvjet za njihovu vozačku dozvolu. 

Sve ja razumijem.

Nije točno da ured za vozačke traži MPU jer nije potreban za zamjenu EU/EGP vozačke.Potreban je za non EU/EGP vozačke.

Kad daš zahtjev za zamjenu vozačke dobiješ potvrdu s kojom možeš upravljat kao i da imaš vozačku.

Ured te šalje na MPU jer si pravio pi.darije u prometu (očito i oni imaju evidenciju kazni i bodova).

Tako da ne trubiš ono što nije istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija