Jump to content

Prometni prekršaj Alkotestiranje


Pilip

Preporučene objave

Pozdrav 

Molim savjet

Naime prije mjesec dana imao sam kontrolu prometa i kod alkotestiranja registrirano je preko 1,61 promila.

Imao sam sudski postupak gdje sam platio kaznu i rečeno mi je da mi se oduzima vozačka dozvola na mjesec dana.

Međutim , dobio sam dokumenat od MUP-a da se, citiram: " da sam dužan u roku 15 dana od primitka zaključka dostaviti policijskoj postaji uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje vozilima ili predati dobrovoljno vozačku dozvolu ", završen citat

Kada sam otišao u MUP i htio predati vozačku dozvolu, tada su mi rekli da moram ići na izvanredni liječnički pregled.

 

Pitanje:

1. Dali moram doista ići i platiti liječnički pregled jer kako u ZAKLJUČKU piše da m oram dostaviti liječničku potvrdi ILI predati vozačku dozvolu

Što mi je za činiti i što me čeka dalje , jer kako piše , protiv Zaključka nema žalbe.

Hvala puno na savjetu 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto je koncentracija bila viša od 1.5 moraš na izvanredni liječnički ili predat vozačku tako da nema vožnje.Nema druge.Sam moraš odlučiti što ćeš učiniti.Postupili su po zakonu.Ako u roku ne predaš vozačku i ne odeš na liječnički možeš dobit i kaznu od 1000 kn zbog nedolaska na liječnički.Još jedna bitna stvar,ako odeš i ne prođeš u jednoj ordinaciji ne treba ići u drugu gdje bi se "prošlo bez problema" jer će prvi poslat njima papir da nisi prošao a oni neće uvažiti papir od drugih gdje je napisan "prolaz".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija