Jump to content

Upravljanje .hr domenom


adriatic

Preporučene objave

prije 45 minuta, adriatic je napisao:

Poštovani

 

da li moze strano poduzeće biti pocetno navedeno kao upravljac web stranice koja ima .hr naplatnu domenu npr nestoradi.hr, ili se za to treba osnivati doo. Stranica ne bi zaradjivala nego bi samo probno reklamirala da se vidi ima li interesa, znaci ne bi bilo financijskog prometa. Hvala

Može biti vlasnik.
Ali, koliko sam shvatio vi bi ,,pro - forme ,, naveli ime strane firme kao vlasnika, a isto u stvarnosti nema ništa sa tom stranicom.
To je kažnjivo djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi bi naveli da je strano društvo upravitelj tom stranicom, što ne znači da je vlasnik jer na stranicama u RH uvijek piše tko je upravitelj a on ne mora biti nužno i vlasnik koliko mislim. Ne znam da li strano društvo može biti vlasnik domaće domene, prije to nije moglo. Cijela motivacija je da se izbjegne trošak otvaranja doo ako se pokaže da nema interesa. Dakle samo populariziranje stranice bez stvarnog prometa. Ako bi bilo interesa tada bi se otvorilo doo koji bi bio upravitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , adriatic je napisao:

Mi bi naveli da je strano društvo upravitelj tom stranicom, što ne znači da je vlasnik jer na stranicama u RH uvijek piše tko je upravitelj a on ne mora biti nužno i vlasnik koliko mislim. Ne znam da li strano društvo može biti vlasnik domaće domene, prije to nije moglo. Cijela motivacija je da se izbjegne trošak otvaranja doo ako se pokaže da nema interesa. Dakle samo populariziranje stranice bez stvarnog prometa. Ako bi bilo interesa tada bi se otvorilo doo koji bi bio upravitelj.

Ono što bi  minimalno morali imati je - suglasnost te firme.
Ne može se i ne smije obmanjivati javnost iznošenjem neistinitih podataka.
To bi vam bilo , kao kad bi određeni proizvođač reklamirao svoje gazirano ili energetsko piće koje još ne postoji na tržištu, 
u svrhu ,, opipavanja ,, i istraživanja tržišta - i ispod napisao ime poznate robne marke iz tog područja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija