Jump to content

Postavljanje lazne cijene


Helena4

Preporučene objave

Pozdrav,

Pri potraznji gradevinskog zemljista, pronasla sam oglas u kojem pise da je zemljiste od 500 m2 na prodaji za 93 000 eura. 

U razgovoru s agenticom, pregovaralo se o snizenju te cijene, no nista nije bilo sigurno. Naravno, prije toge se trebalo sastati i porazgovarati s prodavateljem navedene zemlje. 

Dana kada je oglas izasao na Njuškalu, odmah sam se javila i rekla da sam zainteresirana za kupnju, stoga sam bila i prva osoba koja se definira kao potencijalni kupac. 

Pri dolasku u agenciju i sastankom s prodavateljem i agenticom, receno mi je da na zemljistu ipak nema vode. Iako mi to nije bilo drago cuti, presli smo preko toga. Kad je doslo do pregovora o cijeni, vlasnik je poceo govoriti o 250 eura, na sto sam se ja zacudila. Sad je cijena zemljista bila 250 eura po kvadratu, sto cini ukupnu cijenu od 125 000 eura umjesto navedenih 93 000 eura, iz oglasa. 

Pri mom upitu, kako je moguce da mi sada govore o toj cijeni, prodavatelj je rekao da je to stari oglas i da je sada cijena veca. Oglas je izasao 27.11.2021., sto znaci tocno ima 13 dana. Od prvog dana pricamo o cijeni od 93 000 i sada se cijena podigla u 1 dan. Je li ovo zakonski dozvoljeno i od njega i od strane agencije koja je objavila taj oglas?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Helena4 je napisao:

Pozdrav,

Pri potraznji gradevinskog zemljista, pronasla sam oglas u kojem pise da je zemljiste od 500 m2 na prodaji za 93 000 eura. 

U razgovoru s agenticom, pregovaralo se o snizenju te cijene, no nista nije bilo sigurno. Naravno, prije toge se trebalo sastati i porazgovarati s prodavateljem navedene zemlje. 

Dana kada je oglas izasao na Njuškalu, odmah sam se javila i rekla da sam zainteresirana za kupnju, stoga sam bila i prva osoba koja se definira kao potencijalni kupac. 

Pri dolasku u agenciju i sastankom s prodavateljem i agenticom, receno mi je da na zemljistu ipak nema vode. Iako mi to nije bilo drago cuti, presli smo preko toga. Kad je doslo do pregovora o cijeni, vlasnik je poceo govoriti o 250 eura, na sto sam se ja zacudila. Sad je cijena zemljista bila 250 eura po kvadratu, sto cini ukupnu cijenu od 125 000 eura umjesto navedenih 93 000 eura, iz oglasa. 

Pri mom upitu, kako je moguce da mi sada govore o toj cijeni, prodavatelj je rekao da je to stari oglas i da je sada cijena veca. Oglas je izasao 27.11.2021., sto znaci tocno ima 13 dana. Od prvog dana pricamo o cijeni od 93 000 i sada se cijena podigla u 1 dan. Je li ovo zakonski dozvoljeno i od njega i od strane agencije koja je objavila taj oglas?

Unaprijed hvala!

Ovdje se ne može pozivati na određeni zakon - već na Moral i karakter prodavatelja i Agencije.
Objavljeni detalji u  oglasu ne spadaju u - obavezu - znači da iz istog ne proizlaze obaveze ni za jednu stranu.
Prevare, nema jer vam je rekao cijenu - sad da ne dužimo i nagađamo, zašto je cijena promijenjena - 
Za pretpostaviti je- da je za navedeno zemljište u kratkom roku bilo puno zainteresiranih kupaca, i da se vlasnik predomislio i istu podigao.
Jedino što vam preostaje - napisati dopis Udruzi Agencija za nekretnine - ali, to vam je više kao moralno ,,zadovoljstvo,, .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija