Jump to content

Ročišta 300 km od kuće


Znatiželjantip

Preporučene objave

Pozdrav,

suđenje je iz nekog razloga premješteno na sud udaljen 300 km. To mi stvara probleme jer svaki odlazak predstavlja gubitak cijelog dana, ali i značajne financijske troškove. Tako sam propustio jednu raspravu zbog problema s automobilom i sud me je strogo ukorio. Kao laik pitam, zar takvo premještanje mjesta suđenja ne predstavlja kršenje ustavnih prava okrivljenika jer nismo svi Mamići da možemo 2 puta tjedno putovati u Osijek, npr., da o troškovima odvjetnika u drugom gradu ne govorimo? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Znatiželjantip je napisao:

Ja sam sudski tumač, iako iskreno, mislim da šest godina nisam apsolutno ništa radio za taj sud. Prvo se sudac izuzeo, a zatim je i predmet prebačen. Nakon toga je predmet prebačen na drugi sud. 

Pa zar zakonom nisu regulirani -  svi troškovi osobama  koje sud pozove.
Plačaju se troškovi svjedocima.
Sud je vas angažirao - kao sudskog prevoditelja.
Ne vidim razliku kod plačanja Troškova, dali je u pitanju Sudski Vještak ili Sudski Prevoditelj..? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 13. 12. 2021. at 5:55, frenki zg je napisao:

Pa zar zakonom nisu regulirani -  svi troškovi osobama  koje sud pozove.
Plačaju se troškovi svjedocima.
Sud je vas angažirao - kao sudskog prevoditelja.
Ne vidim razliku kod plačanja Troškova, dali je u pitanju Sudski Vještak ili Sudski Prevoditelj..? 

Izvinite, nisam se dobro izrazio. Ja sam okrivljenik, ali u jednom trenutku postao sam običan sudski tumač i imenovao me je predsjednik županijskog suda u gradu u kojem mi se sudi i zato su preselili rasprave na drugi sud. Samo da spomenem, imenovao me je predsjednik županijskog suda, a sudi mi se na općinskom sudu. Kao okrivljenik nemam povrat troškova. I sada sam već propustio 2. ročište. Još moram napomenuti da kao za inat, ročišta su na početku radnog vremena, a ja sam udaljen 300 km.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija