Jump to content

Vlasništvo nekretnine na tuđem zemljištu


besni007

Preporučene objave

Pozdrav svima, 

Zamolio bih savjet vezano za sljedeću situaciju. Prije 40ak godina moji roditelji su kupili dio zemlje na selu od kuda su rodom i na njoj izgradili kucu za odmor. Taj komad zemlje je sastavni dio veceg komada kojeg u ono vrijeme se nije moglo rasparcelirati na više njih pa tako do današnjeg dana nisu se upisali na isti. 

Vlasnik od koga su to kupili je u međuvremenu umro a naslijedio ga je njegov sin kojeg su ovršili zbog lošeg poslovanja svoje firme. 

Nedavno smo pronašli na posjedu obavijest da je to privatni posjed te da ce neovlasteno ulazenje i koristenje biti prijavljeno kao kazneno djelo te su nasilno zamijenjene brave na svim vratima objekta. 

Pravo na posjed polaže agencija Armagor estate iz Zagreba. 

Jos jedan podatak mozda bitan je taj da je moja majka legalizirala tu kucu za odmor bez obzira što nije upisana na tu zemlju. 

Pitanje je da li je agencija Armagor estate smjela prerezati ogradu i uci na taj dio zemlje te nasilno zamijeniti brave na vratima i prisvojiti objekt kojeg nije sagradio stvarni vlasnik te zemlje sada bivši zbog ovrhe. 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Vlasništvo nekretnine na tuđem zemljištu
  • 2 tjedna kasnije...
prije 34 minuta, besni007 je napisao:

Nažalost ovrha je provedena i na zemlju se upisao novi vlasnik tj agencija za nekretnine.

Da, mogla sam i misliti da je ovo u pitanju. Da li ste pokušali razgovarati sa novim vlasnikom?

prije 35 minuta, besni007 je napisao:

Da li postoji kakav nacin dokazivanja, tužba ili sto drugo da je kupljen taj dio zemlje od pravog vlasnika? 

Uvijek postoji, trebalo bi skupiti dokumentaciju koju imate i što prije zatražiti stručnu pomoć odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija