Jump to content

Neisplata naknade za bolovanje na zaštićeni račun


Bero83

Preporučene objave

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Za ovo bi se trebali direktno obratiti svome poslodavcu.

Hoću. No dali se cijeli iznos naknade za bolovanje isplaćuje na zaštićeni račun ili postoji neki godišnji limit koji po tom pitanju mogu primiti na zaštićeni račun?

Puno hvala na odgovoru 

Želim imati pravo stanje stvari kako bih mogla i pisano obrazložiti poslodavcu svoj prigovor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Bero83 je napisao:

No dali se cijeli iznos naknade za bolovanje isplaćuje na zaštićeni račun ili postoji neki godišnji limit koji po tom pitanju mogu primiti na zaštićeni račun?

Cijeli iznos ide na zaštićeni račun i izuzet je od provedbe ovrhe. Isto vrijedi i za ove naknade kada ste u samoizolaciji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani nakon upita u računovodstvo vezano za gornji post stiže mi odgovor:

"Ako je neto plaća zaposlenika / ovršenika veća od 6.724,00 kn, od ovrhe je izuzet iznos u visini 2/3 prosječne neto plaće u RH, što znači da mu se može plijeniti sve iznad 4.482,67 kn.

Kada Vam se od neto plaće isplaćene za 11/2021 oduzme iznos naknade za bolovanje, taj iznos i dalje prelazi 6.724,00 kn pa se stoga primjenjuje gore navedeno pravilo ovrhe na plaći, odnosno ovrhovoditeljima ide sve iznad iznosa od 4.482,67 kn."

 

Zanima me: Ima li ovaj odgovor smisla i pravo uporište vezano za ovršni zakon?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

Ima, jer su oni prije svog postupanja po Ovršnom zakonu oduzeli iznos naknade za bolovanje.

Znam da ima smisla sami navedeni tekst u smislu koliko se smije plijeniti no da budem precizan.

Moja netto plaća u prošlom mjesecu iznosila je 8300 kn.

Od toga mi se oduzima kredit u iznosu od 1800 kn.

Na zaštićeni račun mi je sjelo koliko je propisano zakonom tj.4482,67 kn. Razlika ide 2.ovrhovoditelju također preko plaće.

Na redovni tekući račun ne sjeda mi ništa.

Prošli mjesec bio sam na bolovanju 1 dan. 

Dali je iznos naknade za bolovanje taj jedan dan morao biti uplaćen na zaštićeni račun ili je trebao otići ovom 2.ovrhovoditelju kako je i otišao na kraju?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija