Jump to content

Paušalni prijevoznički obrt


Ivan Stipetić

Preporučene objave

Poštovani, zaposlen sam na neodređeno u firmi, radim u smjenama, tako da imam viška vremena...inače posjedujem sve kategorije i ispit za kv vozača. Trenutno razmišljam o kupovini kombija do 3,5 t, te otvaranju prijevozničkog obrta. Nije mi problem dobiti suglasnost firme za dodatno zanimanje, ali me zanima koje su moje obaveze prema državi kao zaposlenika obrta.  Gdje se može pogledati za dokumentaciju potrebnu za otvaranje obrta.

Molim za vaše mišljenje, što je bolje otvoriti firmu ili obrt (ako sam u mogućnosti, zbog toga što sam zaposlen, otvoriti ga).

Hvala puno, 

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Ivan Stipetić je napisao:

problem dobiti suglasnost firme za dodatno zanimanje, ali me zanima koje su moje obaveze prema državi kao zaposlenika obrta.  Gdje se može pogledati za dokumentaciju potrebnu za otvaranje obrta.

Vi, koji ste zaposleni - ne možete otvoriti obrt - trgovačko društvo - Da.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može frenki bez problema. Plaćat će doprinose na umanjenu osnovicu i to je jedina razlika. Zaposlenje nije zapreka za otvaranje obrta.

Obrt je lako otvoriti preko sustava Start ili e-Obrt tako da neću linkati potrebne dokumente kad se nalaze unutar tog sustava.

Licencije za obavljanje prijevoza putnika i tereta te autotaksi prijevoz - Sisačko-moslavačka županija (smz.hr) tu imate popis svega što vam treba za prijevoz putnika (isti su uvjeti na razini države u kojoj god da ste županiji), a ako planirate pokrenuti linijski prijevoz putnika trebati će vam dozvola koju izdaje HGK.

Dok ste početnik najbolje je paušalni obrt, a čim uđete u sustav PDV-a otvarajte firme.

uređeno: od Miran89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija