Jump to content

Uzdržavanje roditelja


masnica3

Preporučene objave

Imam jedno pitanje 

Moja mama je svu imovinu dala bratu, i ima još samo 1 stan koji bi darovnim ugovorom dala njemu . Sad mene ne brine što bi mu dala darovnim ugovorom ali me brine moguće naknadno uzdržavanje. S obzirom da znam kakav je moj brat to bi vjerojatno palo na mene a ja se želim od toga zaštiti. Njena mirovina onda nije dovoljna za dom, s obzirom da on uglavnom ne radi i sva dugovanja sam  do sada ja podmirivala, ali sam nekako rekla dosta i njemu i njoj što da napravim da se zaštitim. Možda zvuči grozno ali sam se ja toliko nadavala novca čak sam dio dala i za taj stan koji bi sada poklonila njemu.  Ukoliko da stan darovnim ugovorom onda je ona osoba bez imovine i nedovoljnim primanjima, a brat ima hrpu nekretnina. Imam i ja ali sam ja moje zaradila sama i otplaćujem kredite.

Mene to ne brine ali ne bih htjela da se  moram navlačiti po socijalnim službama i slično . Ona u njemu vidi Boga i nikakve mane i savjete ne prihvaća, Ja nisam protiv ugovora o dosmrtnom ili doživotnom uzdržavanju. 

Da li je onda jedini način da  pobijem darovni ugovor zbog nužnog dijela.

Molim savjet 

uređeno: od Borbena7
Dužina naslova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Uzdržavanje roditelja
  • 8 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija