Jump to content

Prekršaj o ilegalnom posjedovanju marihuane


jointusok

Preporučene objave

Pozdrav. Prije jedno 3 dana sam “pala” s 0.53 g trave. Policajac mi je u prekršajnom nalogu napisao da sam dobrovoljno predala što se nadam da je neki plus jer mi je ovo prvi prekršaj ikad. Ipak mi nije baš najbolje objasnio par stvari pa imam pitanja:

 Kazna dođe 5000kn no piše ako platim u roku 8 dana od izricanja kazne mogu platit 2/3 kazne (otp. 3350kn). Ako to platim u roku 8 dana hoce li mi doma doći plava kuverta i hocu li svejedno morati na sud? Nebi se htjela žalit iskreno ocu ovo platit pa da sto prije budem gotova s ovim. Također mi na prekršajnom nalogu piše da sam dužna nadoknatit 500kn za troškove prekršajnog postupka, moram li to platit onda ako vec mislim platit 2/3 od 5000kn ili se tih dodatnih 500kn placa samo ako idem na sud? Zadnje pitanje je da ako mi policajac taj dan nije izdao uplatnicu za placanje kazne gdje i kada je mogu uzet i platit?

Nadam se da nisam previse zakomplicirala s pitanjima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citiraj

Kazna dođe 5000kn no piše ako platim u roku 8 dana od izricanja kazne mogu platit 2/3 kazne (otp. 3350kn). Ako to platim u roku 8 dana hoce li mi doma doći plava kuverta i hocu li svejedno morati na sud?

plava kuverta dolazi doma u kojoj pise kolika je kazna i dobijes uplatnicu i onda tek ides placat, znaci do tad cekas postara da ti to donese doma, naravno ne moras platit te se mozes zalit vjv ce ti smanjit jer je prvi put.

Citiraj

Također mi na prekršajnom nalogu piše da sam dužna nadoknatit 500kn za troškove prekršajnog postupka, moram li to platit onda ako vec mislim platit 2/3 od 5000kn ili se tih dodatnih 500kn placa samo ako idem na sud?

a za ovo ti nebih znao rec, al msm da ces platit kao sto si rekla 3500 + tih 500, ako se ne zalis...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , jointusok je napisao:

 Ako to platim u roku 8 dana hoce li mi doma doći plava kuverta i hocu li svejedno morati na sud? Nebi se htjela žalit iskreno ocu ovo platit pa da sto prije budem gotova s ovim. Također mi na prekršajnom nalogu piše da sam dužna nadoknatit 500kn za troškove prekršajnog postupka, moram li to platit onda ako vec mislim platit 2/3 od 5000kn ili se tih dodatnih 500kn placa samo ako idem na sud? 

Uz prekršajni nalog si dobila 2 uplatnice.Jedna je za kaznu (2/3 ili cijela) a jedna je za 500 kn troškova (piše na njoj).

Ako to platiš (obje) ništa ti dolazi doma.2/3 kazne su 3.333,33 kn i +500 kn.U slučaju da ih ni ne platiš ne ideš na sud nego će MUP iznenada podignut ovrhu na tvoj račun.U slučaju da te ne mogu ovršit u roku 2 godine onda bi dobila kovertu od suda za zamjenu kazne za rad.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , sivko je napisao:

Uz prekršajni nalog si dobila 2 uplatnice.Jedna je za kaznu (2/3 ili cijela) a jedna je za 500 kn troškova (piše na njoj).

Ako to platiš (obje) ništa ti dolazi doma.2/3 kazne su 3.333,33 kn i +500 kn.U slučaju da ih ni ne platiš ne ideš na sud nego će MUP iznenada podignut ovrhu na tvoj račun.U slučaju da te ne mogu ovršit u roku 2 godine onda bi dobila kovertu od suda za zamjenu kazne za rad.

To mi je jasno, ali mi nisu dali uz prekrsajni nalog uplatnice pa me zanima mogu li otic na policiju i uzet tamo uplatnice jer zelim platit unutar 8 dana ili moram cekat postara s tim uplatnicama koji ce doc pitaj boga kad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija