Jump to content

Prigovor - Pisana obrana


Ma3919

Preporučene objave

Pozdrav,

Do sada nisam imao nikakav prometni  prekršaj (vozim 20 godina) i ne snalazim se u pravnim terminima pa molim za savjet ili iskustva drugih. Situacija je sljedeca: Ulazio sam iz naselja na glavnu cestu sa željom skretanja lijevo, auto koji je dolazio sa moje lijeve strane je dao žmigavac da skreće u naselje, ja sam krenuo međutim on je produžio ravno i došlo je do sudara. Ozlijeđenih nema. svako je bio sam u autu, dakle bez svjedoka. Htio EU izvješće međutim on je zvao policiju i tvrdi da nije uključio žmigavac. Policajac je rekao da nemamo svjedoka i nije to  unio u zapisnik. Dobio sam prekršaj po članku 57. stavak 4 a kazna stavak 7.  , načinio prigovor , priznajem krivnju i tražim smanjenje kazne ali sam kratko opisao događaj i naveo da je uključio desni žmigavac i sad sam od suda dobio  dopis gdje se zbog pandemije Corone traži moja pisana obrana. Bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao pojasniti što sad da radim, kako formulirati i napisati tu obranu, i što mogu očekivati dalje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisana obrana je ono što si napisao u prigovoru ali malo opširnije.Možeš dodat da nikad nisi kažnjavan,tražit da ti se mjera zabrane smanji ili ukine zbog potrebe za auto (odlazak na posao npr),da se novčana kazna smanji možda i zbog manjih primanja,uzdržavanja porodice a možeš tražit i na rate.

Pišeš onako kao i prigovor (ide sudu ali bez onog putem PP) i umjesto prigovor napišeš Pisana obrana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Ma3919 je napisao:

Hvala na brzom odgovoru a da li u opisu događaja da spominjem kako sam htio EU izvješće, njegovo poricanje uključivanja žmigavca i komentar policije , što je bolje za mene ? 

eu izvješće ne spominji jer samo potvrđuješ da si kriv...

problem je i što si priznao da si kriv ...iako si spomenuo žmigavac...

ako je netko dao žmigavca i na taj način te "zavarao" to onda trebaš kategorički tvrditi iako imaš male šanse da to dokazeš (moguće je i dokazivanje svjedocima,vještaćenjem sudara i slično) jer ako je netko dao žmigavac ,onda je on kriv ili bar dijelom

s obzirom da si napisao i završilo kako je završilo da nedođeš u kontradiktorne izjave napiši da je osoba dala žmigavac i da si zbog toga krenuo,a da si mislio da si ti automatski kriv samim time što si izašao na glavnu cestu,a i da nisi imao svjedoke ,pa spomeni i razgovor s policajcem....

S obzirom na navedeno smatram da nisam kriv ,ali zbog nemogućnosti da to dokazem u slučaju da sud presudi da sam kriv ,molim sud da uzme olakšavajuće okolnosti za ublazavanje kazne i onda navedi sto je i sivko pisao

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija