Jump to content

Ustupanje nasljedstva


Mia1994

Preporučene objave

Pozdrav, odrekla sam se nasljedstva u korist sestre jer sam imala blokiran racun i bojala se da ne ostanem bez svega ako ga prihvatim, radi se o kuci , moja sestra se nije odrekla i ona je sada jedina vlasnica, od toga je prošlo godinu dana, pošto je dogovor bio da ćemo zajedno živjeti u toj kući bez obzira tko je naslijedio sestra je počela radit probleme i nakon svađe izbacila me iz kuće, da li ja imam pravo na neki nužni dio iako sam se odrekla nasljedstva na ostavinskoj?

uređeno: od Mia1994
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 10. 12. 2021. at 15:23, Mia1994 je napisao:

odrekla sam se nasljedstva u korist sestre jer sam imala blokiran racun i bojala se da ne ostanem bez svega ako ga prihvatim

Glede citiranog treba utvrditi na koji način ste dali izjavu o odricanju, jer postoji mogućnost da i dalje postoji vaša odgovornost za dugove ostavitelja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teme su Vam spojene, jer nema potrebe da za isti upit otvarate novu.

prije 44 minuta, Mia1994 je napisao:

Na ostavinskoj raspravi ustupila sam svoj dio sestri, kuca sad glasi na nju, imam li ja više kakva prava na kuću? 

Nemate.

prije 44 minuta, Mia1994 je napisao:

Da li to znači da se ja vodim kao da nikad nisam ni bila nasljednica?

Tako je.

Na 11. 12. 2021. at 16:47, Mia1994 je napisao:

Odrekla sam se u korist sestre, i ona je postala jedini nasljednik a samim tim naslijeda i dugove

Svejedno odgovarate solidarno za dugove ostavitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav,   radi  se o naknadno pronađenoj imovini, šumi.

U zemljišnoj knjizi jedna trećina  vlasništva je  na  pok.maminoj mami  (mamina mama umrla  je 1980), druga na  pok. maminog brata (umro 1992.god.) , i zadnja trećina na mojoj majci koja je živa.

Mama je pokrenula ostavinsku raspravu u vezi te naknadno pronadjene imovine.

Može li moja majka na ročištu u ostavinskoj raspravi pred sudom /zakazano za 17.1.2022./ svoj dio nasljedstva po pokojnoj majci ustupiti svojim nećakinjma. Od  5 nećakinja  jedna  nema hrvatsko već talijansko državljanstvo. Ili će se to morati   riješavati  nakon završetka ostavinskog postupka: Na koji način  će biti to moguće?

hvala  

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 12. 2021. at 13:06, vaneu je napisao:

Može li moja majka na ročištu u ostavinskoj raspravi pred sudom /zakazano za 17.1.2022./ svoj dio nasljedstva po pokojnoj majci ustupiti svojim nećakinjma

Ako su pozvani na nasljeđivanje, može. 

Na 21. 12. 2021. at 13:06, vaneu je napisao:

jedna  nema hrvatsko već talijansko državljanstvo

U konkretnoj situaciji nebitno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija