Jump to content

Grad polaže pravo na dio nekretnine


Luda Mama

Preporučene objave

Dragi ljudi, molim za jedno pojašnjenje i savjet. 

Kod legalizacije potkrovlja zgrade, naišla sam na jedan problem. Naime,  nije mi moguće uknjižiti se kao vlasnik jer grad, koji je u međuvremenu kupio stan u zgradi, polaže pravo na dio potkrovlja kao zajedničkih prostorija. Na najvišem katu ima ukupno 6 stanova i svi koriste potkrovlje. Neki su se uknjižili kao vlasnici bez problema jer u to vrijeme Grad nije bio vlasnik stana. Svaki stan na najgornjem katu ima svoj dio potkrovlja, na koji nije moguće pristupiti nego isključivo kroz stan. Ja sam u potkrovlju napravila sobe i kupaonicu, te se moj stan sad vodi kao dvoetažan. Grad je uložio prigovor na uknjižbu na moje ime i pokrenut je postupak pred općinskim sudom. Izašla je ekipa za procjenu i nedavno sam dobila sudsko rješenje po kojem se mogu uknjižiti kao vlasnik. Na to je rješenje Grad uložio prigovor te pokrenuo tužbu zbog uzurpacije njihova vlasništva. Ima li netko savjet što je najpametnije učiniti: ustrajati na postupku ili predložiti nagodbu? Kakvi su izgleda da Grad uistinu dobije pravo na korištenje dijela nekretnine do kojega nema pristup, osim kroz moj stan? Napominjem kako su svi ostali vlasnici suglasni s upisom, budući da prostorije koristimo 35 godina. Hvala unaprijed na bilo kojem mišljenju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija