Jump to content

posudba novaca


roberthudi

Preporučene objave

Prije više od dvije godine posudili smo 30000kn uz usmeno dogovorenu kamatu od 10% mjesećno.

Prvih par mjeseci dobivali smo kamatu, ali nakon toga ništa uz stalna obećanja da će uskoro vratiti novac.

Dakle, nakon dvije godine osoba vraća 2000eur i opet obećaje sve i svašta.

Punica mi je jedini svjedok jer je preko nje sve dogovoreno.

Koje su moje mogućnosti sada jer mi polako ovrha visi nad vratom?

Molim pomoć.

Hvala,

Robert

p.s. nažalost nemamo nikakav pismeni dokumenat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, roberthudi je napisao:

Prije više od dvije godine posudili smo 30000kn uz usmeno dogovorenu kamatu od 10% mjesećno.

Prvih par mjeseci dobivali smo kamatu, ali nakon toga ništa uz stalna obećanja da će uskoro vratiti novac.

Dakle, nakon dvije godine osoba vraća 2000eur i opet obećaje sve i svašta.

Punica mi je jedini svjedok jer je preko nje sve dogovoreno.

Koje su moje mogućnosti sada jer mi polako ovrha visi nad vratom?

Molim pomoć.

Hvala,

Robert

p.s. nažalost nemamo nikakav pismeni dokumenat

I bolje za vas, što nemate nikakav ugovor - da ga imate, isti bi bio ništavan ( godišnja kamata - 120% ), a vi bi kazneno odgovarali za Lihvarstvo.
Dali ste se pitali, kad ste davali novac - odakle će ta osoba mjesečno namaknuti, samo za kamate 6.000. kuna ?
Kod posuđivanja novaca, treba napraviti ugovor isti ovjeriti -  nešto se treba upisati kao garancija povrata,
i obavezno provjeriti, dali će ta osoba moči vračati posuđeno.
Zato kod banaka - iz bilo koju vrstu garancije novac nećete dobiti ako ne dokažete da će te isti moči vračati,
a da mjesečni iznos za vračanje ne ugrozi vaš normalan život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najsmješnije od svega je to da je ona sama predložila takvu kamatu jer je to trebalo biti vrlo brzo riješeno, a mi kao totalni idioti koji nemamo pojma o tome smo pristali iz razloga jer smo jednom već joj posudili i bilo je sve OK, ali sad su corona i kupci malo odužili.(2 godine)

Pa ti onda nekome pomogni ako se ne baviš takvim stvarima.

nama se sad prijeti ovrhama, a gospa lagano planira druge stvari.

Jel ima tko kakav konkretan prijedlog (inače kamata nije 6000 već 3000 mjesećno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, roberthudi je napisao:

najsmješnije od svega je to da je ona sama predložila takvu kamatu jer je to trebalo biti vrlo brzo riješeno, a mi kao totalni idioti koji nemamo pojma o tome smo pristali iz razloga jer smo jednom već joj posudili i bilo je sve OK, ali sad su corona i kupci malo odužili.(2 godine)

Pa ti onda nekome pomogni ako se ne baviš takvim stvarima.

nama se sad prijeti ovrhama, a gospa lagano planira druge stvari.

Jel ima tko kakav konkretan prijedlog (inače kamata nije 6000 već 3000 mjesećno)

Moja greška - za kamate, - ja se Izvinjavam.
Moj prijedlog je da sjednete, dogovorite zakonom dozvoljene kamate (čini mi se) 15% godišnje.
Da napravite ugovor o pozajmici na rok koji druga strana može prihvatiti.
Sve u svemu - sad morate malo primiriti tenzije, da bi to bilo potpisano i ovjereno ,
jer u suprotnom će te otići u sudski spor,koji će trajati dugo sa neizvjesnim ishodom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 20. 12. 2021. at 16:37, frenki zg je napisao:

I bolje za vas, što nemate nikakav ugovor - da ga imate, isti bi bio ništavan ( godišnja kamata - 120% ), a vi bi kazneno odgovarali za Lihvarstvo.

možda da su bili pametniji (kao ovi sa brzih kredita) trebali su joj reči da umjesto kamate plaća jamstvo 3000kn mjesečno i onda sve legalno što se tiče naših zakona i institucija...

Na 21. 12. 2021. at 9:17, frenki zg je napisao:

Moj prijedlog je da sjednete, dogovorite zakonom dozvoljene kamate (čini mi se) 15% godišnje.
Da napravite ugovor o pozajmici na rok koji druga strana može prihvatiti.
Sve u svemu - sad morate malo primiriti tenzije, da bi to bilo potpisano i ovjereno ,
jer u suprotnom će te otići u sudski spor,koji će trajati dugo sa neizvjesnim ishodom.

slažem se sa napisanim.....u krajnjem slučaju dobro je da bar pristane i za ručno napisan ugovor bez ovjere ,ako kojim slučajem ne želi ovjere i slično...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija