Jump to content

Potvrda o upisu prava vlasnistva,Ministarstvo pravosudja


1v0n4

Preporučene objave

Postovani. 

Nevjencani suprug je drzavljanin BiH,sa stalnim boravkom u RH. 

Kupio je stan,te se ne ne moze upisati kao vlasnik bez potvrde od ministarstva pravosudja. To smo predali kod njih,pa me zanima da li ko od vas zna koliko se dugo ceka njihovo rjesenje,te da li se mozemo u taj stan preseliti dok ne stigne rjesenje ? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , 1v0n4 je napisao:

Postovani. 

Nevjencani suprug je drzavljanin BiH,sa stalnim boravkom u RH. 

Kupio je stan,te se ne ne moze upisati kao vlasnik bez potvrde od ministarstva pravosudja. To smo predali kod njih,pa me zanima da li ko od vas zna koliko se dugo ceka njihovo rjesenje,te da li se mozemo u taj stan preseliti dok ne stigne rjesenje ? 

 

U stan se možete useliti - on je trenutno - van knjižni vlasnik.(stan je po ugovoru njegov, sa kopijom tog ugovora može sve od
trošila - voda - struja i sve ostalo, prenjeti na sebe)
Kad rješenje stigne, predat će sve u Gruntovnicu i postati - ( i knjižni) vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, 1v0n4 je napisao:

Postovani,hvala na odgovoru. 

Da li mozda znate da li se i osobna iskaznica moze promjenit,i radi adrese, sa kupop.ugovorom i tabularnom izjavom (nas 3 bi se prijavili,suprug,dijete i ja) . Zagreb je u pitanju. 

Ako on ima Osobnu iskaznicu, kao stranac u hrvatskoj - istu može zamijeniti u smislu promjene adrese prebivališta.
Sa tim ugovorom i vi i dijete možete isto napraviti - uz prilaganje ostale potrebne dokumentacije - vjenčani list - rodni list
i ostalo što je potrebno.
Za promjenu adrese prebivališta u policiji prihvaćaju - ovjerenu kopiju kupoprodajnog ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija