Jump to content

Dvije odluke o uzdržavanju djece


Darkotena

Preporučene objave

Trebam pravni savjet.brak smo razveli 2015.-e godine.Zajednička dijeca su meni predana na skrbništvo po prijedlogu centra za socijalnu skrb radi nasilja nad dijecom od strane majke.U braku je rođeno sedmero dijece.Blizanke su u školski sustav upučene po prilagođenom programu.To je bio povod djelatnice centra da skrbništvo nad njina i mlađoj djevojčici preporuči putem suda da skrb majci iz razloga da im ja ne mogu osigurati kvalitetno školovanje.U obadvije sudske odluke je određena obaveza zakonskog uzdržavanja dijece.Majka nije izvršavala svoje obaveze po prvoj odluci.Po drugom rješenju moja obaveza za uzdržavanje za dijecu koja su kod majke(3) iznosi 2400 kuna,a obaveza majke prema dijeci koja su meni dana na skrb iznosi isto 2400 kuna(četvero dijece).U međuvrenu  je troje dijece koja su kod mene postala punoljetna i njihova majka je pokrenula ovršni postupak lrotiv mene.Mirovinski mi je ovršnim dokumentom izvršio prisilnu naplatu na način da mi je ovršio 80% mjesečnih primanja i stavio mene i nezaposlenu dijecu koja žive  samnom  i maloljetno dijete na školovanju u sferu siromaštva.Nakon plačanja režija ostane nam 500 kuna za sve ostale troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Dvije odluke o uzdržavanju djece

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija