Jump to content

Nužni dio


Bimbi798

Preporučene objave

Molim pomoć. Poslije smrti moje majke koja je sa mnom sklopila Ugovor o doživotnom uzdržavanju i nakon njene smrti mi je ostala  kuća, ali obuhvaćena u ugovoru o doživotnom uzdržavanju i nije dio ostavinske mase.  Mom bratu je majka za života ostavila zemljište ali darovnim ugovorom. Zemljište je bilo nesređeno i brat ga je prodao , kako navodi, za manje novce jer nije mogao dobiti vlasnički list. Ja sam zatražila povrat dara da namirim svoj nužni dio. On mi nije rekao kome je prodao, ali sam došla do darovnog ugovora. Kako ću dobiti svoj nužni dio koji mi pripada? Tko procijenjuje koliko je vrijedio dar? Ide li se u parnicu ili se procijeni na osnovu darovnog ugovora i što je u njemu navedeno. U darovnom ugovoru stoji da je to zemljište sa kućom. On je kasnije rekonstruirao kuću, ali to mene ne treba zanimati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vezano za gore navedenu temu: Ide li se na dokazivanje ili je dovoljno predočiti samo ugovor o darovanju i procijeni se moj nužni dio. Ako ne bude imao novaca, ima  stan u kojem živi. Može li mu se ovršit stan da se ja naplatim? Može li se prodat stan pa neka sa ostatkom kupi manji a meni isplati moj nužni dio? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Bimbi798 je napisao:

 Nije ni proveden postupak zbog nedostatka ostavinske mase. 

Ne, nisam isticala zahtjev za nužni dio

Ne, nije bilo druge imovine

prošlo je godinu dana od smrti

 

 

Na 22. 12. 2021. at 23:09, Bimbi798 je napisao:

Kako ću dobiti svoj nužni dio koji mi pripada?

Glede iznesenih činjenica imate mogućnost ići sa tužbom za koju imate vremena još dvije godine. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija