Jump to content

Briga za roditelje


guardian7

Preporučene objave

Poštovanje.. 

Pokušat ću biti kratak, iako je to teško.. Prije 15 godina darovnim ugovorom dobio sam kuću od roditelja uz USMENI dogovor da isplatim brata i sestru, te brinem o roditeljima u starosti.. Isplatio sam i sestru i brata, koji imaju svatko svoje obitelji i žive u svojim kućama.. Ja sam ostao živjeti sa svojim roditeljima i sve je bilo u redu... Podigao sam kredit i renovirao kuću.. Sredio roditeljima prizemlje gdje žive, onako kako su mogli samo sanjati... Oni su imali svoje mirovine i mogli samostalno brinuti o sebi i odlučivati o svojim životima.. Ja ih nikad nisam pitao kolika im je ta mirovina i kamo troše novac.. Prije 6 godina, morao sam otići u Njemačku radit zbog tog kredita.. Roditelji su još uvijek brinuli sami o sebi i bili pokretni.. Plačao sam kredit, obaveze oko kuće i slao novac roditeljima, da imaju ako im zatreba.. Oni su čak uštedjeli pozamašnu svotu novca, a uz to uplačivali u fond za pogrebnu pomoć u slučaju da netko od njih umre.. Tu se tada uključuje moj brat i njegova supruga... Preuzimaju punomoć na računima i troše novac manipulirajući sa roditeljima, koji su još uvijek pokretni..Optužuju mene da sam otišao u Njemačku i ne brinem o roditeljima.. Pri tom misle vjerojatno jedino da šaljem premalo novaca koliko je njima potrebno... Oni ne znaju, da sam ja upoznat sa time, koliko su moji roditelji uštedjeli i da im nije problem novac, pa i dalje pljuju po meni...Prije mjesec dana, umro mi je otac, a ja sam završio u bolnici, te nisam bio u mogučnosti prisustvovati pogrebu.. Razgovarao sam sa sestrom o svemu i ona me tješila, da će sve biti u redu, da novca za pogreb ima, jer su roditelji uštedjeli, a ona i brat će se pobrinuti oko organizacije..Sve je prošlo u redu, osim jedne stvari... Majka je vjerojatno od šoka zbog gubitka muža ( mog oca ) nakon pogreba završila u bolnici. Brat i sestra okreću pilu naopaku i optužuju me da su oni morali platiti pogreb 15.000,00 kuna, a da sam to ja trebao.. Pošto je majka u bolnici, nisam je želio opterečivati takvim stvarima, jer mi je na prvom mjestu njezin oporavak.. Međutim njihov pritisak je toliki, da prijete, kako će uzeti majku kod sebe, jer ja nisam i ne vodim brigu o roditeljima.. Morao sam pitati majku o svemu tome, kako god bilo teško, jer samo je ona ta koja može potvrditi pravu istinu...Majka je izjavila, kako sve što brat i sestra pričaju nije istina, te da sam ja brinuo o njima koliko je bilo potrebno, te da pogreb nije ni približno koštao 15.000,00 kuna, a da i jeste koštao, ona i moj otac su imali ušteđeni novac. Radi se o ušteđevini od 11.000,00 kuna, plus za pogrebnu pomoć 12.000.00 kuna.. Izjavila je i da ona po povratku iz bolnice ne želi otići ni kod mog brata, ni sestre, već želi nastaviti živjeti u našoj kući..Zbog sveukupne situacije, ja sam prisiljen vratiti se iz Njemačke.. Brat i njegova žena ulaze u moju kuću i odnose stvari, sada kada je majka u bolnici, otac umro, a ja sam još u Njemačkoj..Odvezli su i auto, koji je pokojni otac vozio i kažu da će ga oni prodati.. Znam da to zakonski ne mogu uraditi, ali toliko o tome, kakve su im namjere...  Bojim se i situacije da ne izmanipuliraju majku, jer spremni su na sve..

E sad nastupa moje pitanje...

Ako se ja vratim iz Njemačke, gdje je granica koja govori doslovno o brizi i skrbi o majci u mojem slučaju ?  Jer majka još uvijek odlučuje o svojim primanjima, neovisna je i mentalno sposobna odlučivati šta da radi sa svojim životom... Brat i njegova žena će nastaviti manipulacijama u svom stilu, trošeći mamin novac, a optužujući mene kako ja i dalje ne brinem dovoljno o majci...Nikada nisam pitao majku ni pokojnog oca kud oni troše svoj novac, pa mi je i sad glupo i neugodno tražiti od majke njezine bankovne kartice i račune...Bojim se da ne pomisli, kako mi je stalo samo do njezinog novca, jer uz manipulaciju brata i njegove žene, sve je moguće... Ali, ako se to nastavi, brat i njegova žena će potrošiti sav novac, ja ću morati voditi brigu za zdravlje i potrebe moje majke... Ja ne bježim od svoje odgovornosti i potpuno je prihvaćam... Ali ne znam gdje je tu neka granica i što uraditi ? Dali i kako mogu zabraniti bratu i njegovoj ženi ulazak u moju kuću, kada tu živi naša zajednička majka ? Kako da u svemu ne povrijedim majku, a da njima pokažem da nemaju oni prava na sav njezin novac, a obaveze i briga su na mojim leđima ? Hvala unaprijed na savjetima i odgovorima...  

uređeno: od Borbena7
Velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnica i nedajem pravni savjet ali mislim da bi trebali sa majkom potpisati ugovor o doživotnom uzdržavanju,nagovoriti majku da sa njima raskine punomoć sa tekućim računom  i da opunomoći vas......uzalud vam bratstvo i jedinstvo,majka ....triba uzet zakon u ruke i zaštiti se....ne budite previše sentimentalni je su li oni prema vama sentimentalni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Briga za roditelje
prije 6 sati , guardian7 je napisao:

Prije 15 godina darovnim ugovorom dobio sam kuću od roditelja

Da li je taj darovni ugovor proveden kroz zemljišne knjige?

prije 6 sati , guardian7 je napisao:

Ja ih nikad nisam pitao kolika im je ta mirovina i kamo troše novac

Zašto bi ih nešto ovako i pitali?

prije 6 sati , guardian7 je napisao:

uz to uplačivali u fond za pogrebnu pomoć u slučaju da netko od njih umre

Da li su ostvarili pravo na posmrtnu pripomoć?

prije 6 sati , guardian7 je napisao:

Preuzimaju punomoć na računima i troše novac manipulirajući sa roditeljima

Punomoć od oca više ne vrijedi, pa treba vidjeti na čije ime je otvoren račun. A majka je ta koja slobodno raspolaže sa svojom voljom pri davanju punomoći, tako da ovo trebate s njom riješiti.

prije 6 sati , guardian7 je napisao:

Brat i sestra okreću pilu naopaku i optužuju me da su oni morali platiti pogreb 15.000,00 kuna, a da sam to ja trebao.

Tražite račun i ako nije podmiren iz sredstava posmrtne pripomoći, platite svoj dio.

prije 6 sati , guardian7 je napisao:

Brat i njegova žena ulaze u moju kuću i odnose stvari, sada kada je majka u bolnici,

Ako je upisana kao Vaše vlasništvo, jednostavno promijenite brave.

prije 6 sati , guardian7 je napisao:

Odvezli su i auto, koji je pokojni otac vozio i kažu da će ga oni prodati..

Što prije pokrenite ostavinske postupka iza pokojnog oca.

prije 6 sati , guardian7 je napisao:

Ako se ja vratim iz Njemačke, gdje je granica koja govori doslovno o brizi i skrbi o majci u mojem slučaju ? 

Nema je, svi ste dužni doprinositi ako ona nije u mogućnosti.

prije 6 sati , guardian7 je napisao:

Nikada nisam pitao majku ni pokojnog oca kud oni troše svoj novac, pa mi je i sad glupo i neugodno tražiti od majke njezine bankovne kartice i račune..

Na ovo ni nemate pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija