Jump to content

Preplaćeni iznos uzdržavanja


tiha78

Preporučene objave

Pozdrav,

preplaćen je iznos uzdržavanja i želim napraviti obustavu u Fini i HZMO. 2019. godine sam pokušala napraviti sporazum da podmiri dug te nastavi uredno plaćati i da povučem ovrhu, na što je odvjetnik od bivšeg partnera izjavio da ništa od sporazuma jer bivši ima još nekoliko ovrha i ako povučem svoju ovrhu, poslije se neću moći naplatiti pa kao žao mu da dijete ništa ne dobiva. Kako su bili moratoriji zbog pandemije, u jednom trenutku je na račun sjeo veći iznos i došlo je do preplaćenog iznosa, dok svaki mjesec HZMO i dalje uplaćuje dio iznosa uzdržavanja. Kako sam čitala da mogu dobiti kaznenu prijavu radi stjecanja bez osnove kao i obvezu da vratim preplaćeni iznos, htjela sam napraviti obustave, no rečeno mi je da obustave mora dostaviti sud. Kontaktirala sam odvjetnika da napravi podnesak sudu za obustavu, međutim predložio je da se napravi sporazum o nevraćanju preplaćenog iznosa. Po par mjeseci su trajali dogovori, dok sam u međuvremenu saznala da takvi sporazumi nemaju pravnu težinu nego da je bolje na sudu tražiti odluku o povlačenju s tim da se preplaćeni iznos uračuna u buduće obroke do sravnavanja duga. Predložila sam odvjetniku da tako napravi, no odgovorio mi je da osjeća dozu nepovjerenja s moje strane i da time suradnja više nije moguća, kao i da ovo što sam predložila jednostavno nije moguće na taj način realizirati jer nema zakonskog uporišta te će mi vratiti predmet.

Zanima me da li mogu sama napisati podnesak sudu da izvrši obustave i tražiti da se preplaćeni iznos uračuna u buduće obroke do sravnavanja duga? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, tiha78 je napisao:

Ovrhe je dostavio sud na temelju rješenja o ovrsi koji je dostavio odvjetnik

Ovo neće biti točno, jer odvjetnik nije ovlašten donositi rješenja o ovrsi?

prije 3 minuta, tiha78 je napisao:

Kako s HZMO-a nisu uplaćivali cijeli iznos uzdržavanja onda je pokrenuta ovrha u Fini. 

Ako želite objavite cijelokupni sadržaj tih rješenja, ali uklonite sve osobne podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Ovo neće biti točno, jer odvjetnik nije ovlašten donositi rješenja o ovrsi?

odvjetnik je podnio sudu prijedlog za ovrhu na temelju pravomoćne i ovršne presude suda radi neispunjenja obveze, a koji je sud dostavio u Finu

 

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako želite objavite cijelokupni sadržaj tih rješenja, ali uklonite sve osobne podatke.

nemam rješenje za HZMO, dobit ću svu dokumentaciju kad mi odvjetnik vrati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , tiha78 je napisao:

Piše: Poziva se Financijska agencija da izda nalog banci da izvrši nalog u visini potrebnoj za izvršenje osnove za plaćanje.

Ovo je samo dio ili djelić naloga. To je rješenje o ovrsi koje ima svoje obrazloženje o načinu postupanja ovršenikovog dužnika, a to je ovdje FINA-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija