Jump to content

Svojatanje zemljišta


Ikos

Preporučene objave

Poštovani prije nekoliko dana kupio sam jedno zemljiste od oko 300 kvadrata .Na zemljistu se nalazi stup od struje na kojega je spojena jedna obiteljska kuca (suajedna parcela).Kabeli za tu kucu idu od stupa preko moje parcele u duzini 6 metara (ispod zemlje).Zanima me dali vlasnik navedene kuce ima pravnog osnova svojatati dio mog zemljista kuda ide kabel, zbog toga sto vec duze tuda ide kabel i prijasnji vlasnik nije zahtjevao da se isti ukloni.Za isto nemaju upisanu sluznost.I sto mi je kao novom vlasniku cinit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Svojatanje zemljišta
prije 14 sati , Ikos je napisao:

Zanima me dali vlasnik navedene kuce ima pravnog osnova svojatati dio mog zemljista kuda ide kabel

Svojatati na način da je taj dio zemljišta nešto njegovo baš i ne, eventualno može tražiti pravo služnosti vodova tj. elektrodistributer koji je isti i postavio. Bilo kakovim činom pokušaja micanja toga kabela vi bi mogli inicirati posjedovnu zaštitu korištenja energije koja se ostvaruje zaštitom posjeda stvari u službi kojoj služe, kući, stanu i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija