Jump to content

Status zemljišta nakon smrti uzdržavatelja


stipa

Preporučene objave

Sa bakom i djedom sam sam sklopio ugovor o Doživotnom uzdržavanju gdje je navedeno da pokretnine nasljeđujem nakon smrti svakog uzdržavatelja pojedinačno, a nekretnine odgođeno do trenutka smrti oba primatelja uzdržavanja. 
Djed je umro te me zanima kakav je sad status nekretnina kojima je on bio vlasnik. To me zanima isključivo iz razloga što bi uskoro trebalo produžiti Ugovor o zakupu zemljišta koji je djed imao sa trećom osobom, tj. tko će biti ovlašten da potpiše taj Ugovor.

Hvala

uređeno: od stipa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • stipa je promijenio naziv u Status zemljišta nakon smrti uzdržavatelja

Ne razumijem kakav upis kad u Teretovnici odnosnih nekretnina (vlasništvo preminulog K. M.-a)  već piše:

Na temelju ugovora o doživotnom uzdržavanju od 11.09.2015. godine, potvrđenog po javnom bilježniku xxx, xxx dana 11.09.2015. godine, zabilježuje se postojanje ugovora o doživotnom uzdržavanju na nekretninama u A, tako da ove nekretnine nakon smrti primatelja uzdržavanja K. M., i primateljice uzdržavanja K. Đ., xxx, treba da postanu vlasništvo davatelja uzdržavanja P. M., xx.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija