Jump to content

"Izbjegavanje" porezne


Goksa

Preporučene objave

Dobra večer, imam jedan problem te se nadan da ću ipak dobit savjet makar je upitanju kršenje zakona...

Imam 23 god, student sam te nemam niti jedan dan radnog staža. Harmonikaš sam te iman oko 600 000 kn u gotovini te oko 50 000 na žiro računu. Volio bi počet gradit sebi kat, ali ja na papiru izvor prihoda neman....

Nemogu novce uplatit na račun niti se toliki iznos smije platit u gotovini. Postoji li način da izbjegnem poreznu ili mogućnost da se sam prijavim bez većih posljedica? Koliko poreza bi trebao platiti? U obitelji mi niko nema velike plaće te čak kredite imaju tako otpada opcija i da oni grade u moje ime...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prevelik je to iznos da se naknadno prijavi, a i ne može se prijaviti jer treba neko pokriće šta ste odradili zauzvrat za plaću (ugovor o djelu, autorski ugovor). Tu već ulazimo u teren pranja novca. Druga stvar, zakonski se ne smije plaćati toliki iznos u kešu ali u građevini je praksa da dobar dio ide preko ruku plaćanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija