Jump to content

Lažna optužba za pedofiliju


Brzi 5

Preporučene objave

Znači u totalnom smo rasulu i oko imovine i oko djece...

Nekoliko dana prije ročišta za izmjenu plana roditeljske skrbi bivša supruga je istupila pred centar sa izjavom da je deda (po ocu tj. meni) neprimjereno dirao našu kćer,unuku.

Usudim se reći da je to napravila s ciljem da našteti meni u daljnjim susretima s djecom.

Kako ju je centar upozorio da se s takvim stvarima ne igra budući da su naslutili njezinu "igru" pokrenut je postupak krivičnog gonjenja dede, medicinsko vještačenje djeteta te su meni ukinuta viđenja sa spavanjem i zabranjena su viđanja sa mojim roditeljima.

Ova mjera trenutno je na snazi 2,5 mj i još uvijek nije prekinuta dok traje postupak.

Definitivno su ovim činom trajno narušeni bilo kakvi međuljudski odnosi između nas i mene sad zanima,budući da su došli nalazi vještaka u kojima stoji da nema elemenata seksualnog uznemiravanja,kakva je daljnja procedura glede kontra tužbe s obzirom da drugi način ne vidim u rješavanju ovog kaosa.

Kakav se vrsta tužbe mora sastaviti i koje su relevantne kazne za takav postupak?hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

czss ju nije upozorio "jer je naslutio njezinu igru" već im je dužnost upozoriti da je svaka prijava nepostojećeg kaznenog djela kazneno djelo (nažalost dio roditelja i baka i djedova namjerno lažno prijavljuje drugu stranu i prestanu tek kad ih se prijavi dorhu).

kontra-tužba zbog osvete ili?

kazna za što točno? možda je gospođa zaista mislila da djed neprimjereno dira unuku. ukoliko je to u pitanju utoliko ju nemate za što kontra-tužiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Ancica je napisao:

czss ju nije upozorio "jer je naslutio njezinu igru" već im je dužnost upozoriti da je svaka prijava nepostojećeg kaznenog djela kazneno djelo (nažalost dio roditelja i baka i djedova namjerno lažno prijavljuje drugu stranu i prestanu tek kad ih se prijavi dorhu).

kontra-tužba zbog osvete ili?

kazna za što točno? možda je gospođa zaista mislila da djed neprimjereno dira unuku. ukoliko je to u pitanju utoliko ju nemate za što kontra-tužiti.

Kontra tuzba da joj se stane na kraj sa prijavama kontra mojih roditelja tipa...nisu zdravstveno sposobni cuvati djecu dok ja radim...da su stari i nemoćni...da djed vozi djecu u traktoru...da ih baka ne hrani adekvatno...itd.

Zbog takvih prijava i relativnoj pristranosti centra,djeca u godinu i 6 mjeseci imaju samo 10ak spavanja kod mene.Evidentno je iz niza tih radnji da ne radi na tome da potiče djecu na odnos sa roditeljem kod kojega djeca ne zive već suprotno a što je u konačnici kažnjivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ancica je vjerojatno mislila na to da ju nemaš zašto tužiti ako ona stvarno tako misli, jer to onda ima pravo reći CZSS-u, a na njima je da provjere i dostave sudu koji će donijeti objektivnu odluku. Na žalost, radi se i o objektivnom složenim i dugotrajnim postupcima koji su kod nas još duži, pa treba biti strpljiv.

Ako je na osnovu njene prijave podnesena kaznena prijava koja je kasnije odbačena, a ti smatraš da je to učinila namjerno iako zna da nije istina, možeš državnom odvjetništvu podnijeti kaznenu prijavu za lažno prijavljivanje kaznenog djela, a oni će provjeriti i izvijestiti te o poduzetom (je li utvrđena namjera ili ne).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Brzi 5 je napisao:

nisu zdravstveno sposobni cuvati djecu dok ja radim...da su stari i nemoćni...da djed vozi djecu u traktoru...da ih baka ne hrani adekvatno...itd.

koliko su stari vaši roditelji? imaju li kakvih zdravstvenih problema? postoje li prijave/osude za obiteljsko nasilje? jesu li djeca zdrava, s posebnim potrebama, koliko su stara? rade li (vaši roditelji) u dogovoru s majkom ili joj kontriraju? zašto su djeca s vašim roditeljima, a ne s vama? majka djece radi ili je stalno doma s njima?

uređeno: od Ancica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija