Jump to content

Bolovanje i ugovor


Dario2207

Preporučene objave

Poštovani,poslodavac me prijavljuje svaki mjesec na novi uguvor na određeno svakih mjesec dana,radi kao covida,nisam jos dobio ugovor za 1.mjesex,ali sam zvao na hzmo i uredno sam prijavljen u 1.mjesecu,ja sad odlazim na bolovanje sa 7.1,da li meni poslodavac može dati otkaz na temelju bolovanja koje je opravdano i nece trajat više od dva tjedna..I uz to sve radni mjesec za 12.mjesed fond je 184 sati,ja taj mjesec imam 232 sata,da li mogu ga tužiti ako mi sve ne isplati sve prekovremene?Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Dario2207 je napisao:

sad odlazim na bolovanje sa 7.1,da li meni poslodavac može dati otkaz na temelju bolovanja

Ne.

prije 2 sati , Dario2207 je napisao:

da li mogu ga tužiti ako mi sve ne isplati sve prekovremene?

Možete svoja prava potraživati sudskim putem, ukoliko se poslodavac ogluši na Vaša potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 06. 01. 2022. at 16:37, Borbena7 je napisao:

Ne.

Možete svoja prava potraživati sudskim putem, ukoliko se poslodavac ogluši na Vaša potraživanja.

Mi smo se dogovorili za 5500 neto plaću,a meni je bruto 4200 kuna,plus da 12 mj gdje je fond sati 184 sati,ja sam odradio 230 sati,znaci 46 viška,da li on moze nekim manevrom meni prikaziti plaću sa prekovremenim 5500 kuna?Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija