Jump to content

Godišnji odmor


GoldenYod

Preporučene objave

Pozdrav. 

Situacija je sljedeća, podnijela sam zahtjev za godišnjim odmorom i trebao je početi 08.01. 2022. 

05.01. odnosno 3 dana prije samog godišnjeg, dobila sam poziv iz firme koji je ukratko glasio ovako "Trenutno ima više ljudi na bolovanju tako da ne možeš na godišnji sad." Nakon što sam tražila da mi se objasni i pošto smatram da to nije moj problem, dobila sam odgovor "A šta ćeš kad je frka u firmi sad". 

Kao prvo, mogu li biti tek tako i na takav način obaviještena, 3 dana pred sam godišnji? 

Drugo, ima li moj voditelj pravo u moje ime samo poslati kadrovskoj "traži se storno zahtjeva za godišnji za tu i tu djelatnicu" iako ja na to nisam pristala nit sam o tome obaviještena? 

Treće, kako bi ja trebala postupiti s obzirom na to da imam pravo na taj godišnji? 

Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, GoldenYod je napisao:

Kao prvo, mogu li biti tek tako i na takav način obaviještena, 3 dana pred sam godišnji? 

Da.

prije 11 minuta, GoldenYod je napisao:

Drugo, ima li moj voditelj pravo u moje ime samo poslati kadrovskoj "traži se storno zahtjeva za godišnji za tu i tu djelatnicu" iako ja na to nisam pristala nit sam o tome obaviještena? 

Da.

prije 11 minuta, GoldenYod je napisao:

Treće, kako bi ja trebala postupiti s obzirom na to da imam pravo na taj godišnji? 

Sve mora biti u dogovoru sa poslodavcem, jer je on taj koji organizira posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Da.

Da.

Sve mora biti u dogovoru sa poslodavcem, jer je on taj koji organizira posao.

kakav dogovor ako o ničemu nisam obaviještena i odluku su sami smislili, proveli, javili kadrovskoj i mene samo naknadno obavijestili o tome? 

Druga stvar, čisto sumnjam da se bez validnog razloga može 3 dana pred godišnji BEZ dogovora sa radnikom samo reći "e ipak nećeš ići". 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 50 minuta, GoldenYod je napisao:

kakav dogovor ako o ničemu nisam obaviještena i odluku su sami smislili, proveli, javili kadrovskoj i mene samo naknadno obavijestili o tome? 

Sve je provedeno u skladu sa zakonom.

prije 50 minuta, GoldenYod je napisao:

Druga stvar, čisto sumnjam da se bez validnog razloga može 3 dana pred godišnji BEZ dogovora sa radnikom samo reći "e ipak nećeš ići". 

Pa dobili ste obrazloženje, viša sila - bolest i bolovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija