Jump to content

Prenamjena ostave u stan


mapmap

Preporučene objave

Dobar dan. 

Planiram kupiti stancic u prizemlju zgrade koja ima uporabnu dozvolu, stan je opremljen kao stan i tako se koristio neko vrijeme, no vec je nenaseljen par godina, ima dovod i odvod vode, no nema svoj prikljucak za struju - prikljucen je na brojilo u susjednoj garazi.  

U ZK se vodi kao ostava. 

Moje pitanje je slj: mogu li dobiti prikljucak od HEPa za tu ostavu/stan. 

Moze li se ostava prenamijeniti u stan, koji su moguci problemi na koje bih mogla naici?

Kome uopce da se obratim s tim pitanjem - tko su strucnjaci ili institucije koji bi mi mogli dati tocne odgovore na ova pitanja?

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 06. 01. 2022. at 17:45, mapmap je napisao:

Moze li se ostava prenamijeniti u stan, koji su moguci problemi na koje bih mogla naici?

Pošto bi mijenjali uvjete na osnovu kojih je građevina izgrađena te utjecali na korisnu površinu iste, moguće je da bi vam (ako je uopće izvodljivo) za to tebao projekt i GD, kao i suglasnost suvlasnika. Nakon toga bi mogli razmišljati o zahtjevu za priključak.

 

Na 06. 01. 2022. at 17:45, mapmap je napisao:

Kome uopce da se obratim s tim pitanjem - tko su strucnjaci ili institucije koji bi mi mogli dati tocne odgovore na ova pitanja?

Upravnom odjelu za prost.uređenje i gradnju JLS ili ovlaštenom arh. uredu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija