Jump to content

Najmoprimac, promjena vlasnika stana


Petarizitalije

Preporučene objave

Najmoprimac sam (neprijavljeni) u stanu koji je u medjuvremenu najmodavac izgubio u ovrsi zbog neplacanja kredita i banka je potrazivanje prodala jednoj firmi koja se s time bavi. Meni se najmodavac prestao javljati otkad je shvatio da gubi stan, novi vlasnik niti ne zna tko sam, pretpostavljam da ce sudskim putem pokusati uci u posjed. Kako se postaviti? Koja su moja prava? Sto ocekivati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru

U nacelu mi je jasno da ce oni teziti stupanju u posjed. Posto sam ja nepoznat njima oni pretpostavljam postupak iseljenja pokrecu protiv starog vlasnika stana. Kako njega nece zateci ovdje niti on prima postu pretpostavljam da ce se taj postupak odviti bez mog znanja. Onaj dio koji mene zanima je da li bez obzira na izostanak ugovora o najmu u nekoj fazi ja postajem strana u postupku? Najvise me zanima da li mi se moze dogoditi da za vrijeme mog odsudstva iz stana (dok sam na poslu) netko udje u stan, zamijeni brave, a meni uskrati pristup mojim stvarima? I koliko cca takvi postupci mogu potrajati? 
hvala puno 👍
 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Petarizitalije je napisao:

Posto sam ja nepoznat njima oni pretpostavljam postupak iseljenja pokrecu protiv starog vlasnika stana.

Ovaj postupak može biti i sastavni dio postupka ovrhe na nekretnini.

prije 10 sati , Petarizitalije je napisao:

Onaj dio koji mene zanima je da li bez obzira na izostanak ugovora o najmu u nekoj fazi ja postajem strana u postupku?

Da.

prije 10 sati , Petarizitalije je napisao:

Najvise me zanima da li mi se moze dogoditi da za vrijeme mog odsudstva iz stana (dok sam na poslu) netko udje u stan, zamijeni brave, a meni uskrati pristup mojim stvarima?

Može, a stvari bi trebale biti čuvane od strane ovrhovoditelja. 

prije 10 sati , Petarizitalije je napisao:

I koliko cca takvi postupci mogu potrajati? 

Nema pravila, ovisi o koječemu. Ali svakako postoji velika šansa da Vas se do 1.4.2022. ne iseljava, a sve sukladno čl. 46. st. 3. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija