Jump to content

Darovni ugovor i ovrha


Lannnna

Preporučene objave

Otac mi je preminuo te smo sestra i ja nasljedile kucu. Ona se odselila iz Hrvatske, ali na svoje ime ima par ovrha koje se trenutno nikako ne naplacuju. Ljetos smo darovnim ugovorom prenjele njenu polovicu kuce na mene kako bi zastitila imovinu od mogucih ovrha na nekretnini. Naime, kuca nije upisana i ja sam pokrenula zemljisnoknjizni postupak da ju upisem na sebe, ali ce to potrajati neko vrijeme. Zanima me je li darovni ugovor i moje vanknjizno vlasnistvo nad kucom dovoljna zastita da nitko ne moze pokrenuti ovrhu nad njenim djelom nekretnine? Ili je to u potpunosti sigurno dok se ja sluzbeno upisem u zemljisne knjige? 

 

Takoder me zanima sto se dogada sa svim dugovima na njeno ime ako se do daljnjega nece podmirivati? Hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, Lannnna je napisao:

Zanima me je li darovni ugovor i moje vanknjizno vlasnistvo nad kucom dovoljna zastita da nitko ne moze pokrenuti ovrhu nad njenim djelom nekretnine?

Nije, vjerovnici mogu pokrenuti postupak pobijanja dužnikovih radnji jer ovakav potez ide direktno na njihovu štetu.

uređeno: od Miran89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 07. 01. 2022. at 13:27, Lannnna je napisao:

Znaci ja na nikakav nacin ne mogu to sprijeciti ako pozele pokrenuti ovrhu nad nekretninom? 

Ne, ali prije pokretanja ovršnog postupka moraju u parnici dokazati svoje navode iz tužbe tj. da se imovina prenijela da bi se izbjeglo plaćanje dugova.

Na 07. 01. 2022. at 13:27, Lannnna je napisao:

znate li mozda o koliki mora biti iznos duga kako bi mogli ovrsiti nekretninu?

Ovisi od kad su ti dugovi i kolika im je glavnica potraživanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija