Jump to content

Katastar, gruntovnica


Orion1

Preporučene objave

Moj susjed se je sudski upisao na parcelu gospodje(u katastru i u gruntovnici) kojoj se gubi trag u SAD 1987g.Gospodja izgleda nije imala nasljednike i on je uspio u toj namjeri 2019g.Na posebnom dijelu cestice, koja ima oznaku PUT, u katastru je zaveden on i jos jedan susjed. Ali u gruntovnici (vlasnistvo), jos uvijek je zavedena spomenuta gospodja. Pitanje je, dali se on moze naknadno upisati, ili gdje je zapelo? Jer ne vjerujem, da se istovremeno nije htio upisati i na tu cesticu. Meni kao susjedi, to je vrlo bitno, jer dio puta vodi do moje parcele. Moze li on na gruntovnici ponovno pokrenuti postupak, bez da sam obavijestena. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledajte u katastarskom uredu temeljem koje se isprave upisao, u katastru, to jet  posjed, nešto je očito zapelo kod upisa u gruntovnicu, zašto nije upisan ili se pak ne može upisati nema pravovaljanu ispravu, primjerice tabularnu ispravu kojim se vrši prijenos vlasništva,

Ako ste vi vlasnici susjedne čestice trebali ste biti obaviješteni ako se radila parcelacija, izmjera, pogledajte tu povijest,. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , kira je napisao:

Pogledajte u katastarskom uredu temeljem koje se isprave upisao, u katastru, to jet  posjed, nešto je očito zapelo kod upisa u gruntovnicu, zašto nije upisan ili se pak ne može upisati nema pravovaljanu ispravu, primjerice tabularnu ispravu kojim se vrši prijenos vlasništva,

Ako ste vi vlasnici susjedne čestice trebali ste biti obaviješteni ako se radila parcelacija, izmjera, pogledajte tu povijest,. 

 

Hvala na odgovoru. Susjed je u,, tisini,, sredio papire na sudu za parcelu od gospodje kojoj se gubi trag u SAD. Valjda na nacin, da je on tu parcelu odrzavao itd., itd Nije me briga, ako Zakon dopusta. Za PUT, napominjem, vlasnistvo je jos uvijek na nestaloj gospodji, a na katastru na njega (nema povijesni trag?) ?? Moje je pitanje, da li da se obratim na katastar ili gruntovnicu, i da ih na neki nacin obavjestim, da on opet u tisini ne prenese vlasnistvo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija