Jump to content

Pravni lijek protiv upozorenja iz čl. 245. st. 8. PZ-a


htnet

Preporučene objave

Poštovani,

dobio sam upozorenje iz čl. 245. st. 8. PZ-a, jer sam navodno počinio prekršaj iz čl. 134. st. 1. ZSPC.

Policajac me teretio da nisam propustio pješaka, a ja ga nisam niti vidio, jer sam gledao kako mogu bez prekršaja skrenuti do obližnje benzinske, ali sam prilično uvjeren da pješaka nije bilo.

Ovim putem molim za savjet mogu li protiv tog upozorenja izjaviti bilo kakav pravni lijek?

I ako ne, mogu li podnijeti pritužbu protiv policajca koji mi je uručio upozorenje, jer sam uvjeren da prekršaj nisam počinio?

Puno hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema mogućnosti žalbe na upozorenje. Princip je taj da se upozorenje izdaje (uz zakonom propisane elemente) samo kad počinitelj priznaje prekršaj, tako da samo upozorenje u potpunosti ispunjava svrhu kažnjavanja. Jesi li odmah prigovarao policajcu i jesi li potpisao obrazac upozorenja?

Ako svejedno pošalješ žalbu, mogu ju ignorirati ili mogu poništiti upozorenje i poslati ti prekršajni nalog, na koji se onda možeš žaliti, pa će prekršajni sud donijeti konačnu odluku.

Na kraju, kao što kaže sivko, možeš poslati pritužbu na rad policajca. Ako je potpisana, u roku od 30 dana ćeš dobiti odgovor.

 

P.S.: Odmah prema ovom što si napisao, ti si poprilično uvjeren da pješaka nije bilo, a policajac će biti potpuno siguran da je bilo. To je dovoljno za postupak i osudu, pa sad, vidi koliko ti se isplati komplicirati... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija