Jump to content

Dali se sad mogu žaliti Vrhovnom Sud Republike Hrvatske ?


Frankopanska

Preporučene objave

Još nisam dobila presudu, ali na E-predmet piše "Presuda - odbijena žalba - potvrđena presuda 1. st." Dali se sad mogu žaliti Vrhovnom Sud Republike Hrvatske ?

Jedno od najvažnijih prava okrivljenika u kaznenom postupku je pravo okrivljenika da se brani uz branitelja po vlastitom izboru. Prvostupanjski sud mi to nije odobrio, i ako sam od prvog dana rekla da će me braniti moj branitelj. Navodno nije bio na listi suda ? Što je još gore, nisam počinila navedeno kazneno djelo.

Dali se sad mogu žaliti Vrhovnom Sud Republike Hrvatske ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, Matrix je napisao:

Koji razlog bi bio za obnovu postupka ( vidi odredbe čl. 501 Kaznenog zakona) 

Treba dokazati da je presuda utemeljena na lažnom iskazu svjedoka.

Drugo,

Tu piše "Kazneni postupak obnovit će se i u slučaju kada je zahtjev za obnovu podnesen na temelju konačne presude Europskog suda za ljudska prava kojom je utvrđena povreda prava i sloboda iz Konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda ako je povreda Konvencije utjecala na ishod postupka, a povreda ili njezina posljedica se može ispraviti u obnovljenom postupku."

Jedno od najvažnijih prava okrivljenika u kaznenom postupku je pravo okrivljenika da se brani uz branitelja po vlastitom izboru. Prvostupanjski sud mi to nije odobrio. Dali ja sad odmah mogu predati tužbu Europskom sudu ili moram prvo predati tužbu Ustavnom sudu RH ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija