Jump to content

Prestanak placanja alimentacije


Oli112

Preporučene objave

Molim vas za savjet.

Rastao sam se sa suprugom prije nepunih godinu dana, sporazumno. Imali smo dogovor da ona ostaje zivjeti u stanu sa djecom i da preuzme rezije a ja bih odselio i placao kredit te dogovorenu alimentaciju od 1000 kn za oba djeteta. No, to se nije dogodilo vec je supruga otisla zivjeti kod svoje mame, djeca od 16 i 18 god ostala samnom u stanu. Buduci je bilo tako nisam uplacivao alimentaciju, zena se nije brinula za djecu, gdje koji puta bi im skuhala rucak i onda me ovrsila za neplacanje alimentacije, naravno sa pravom. U rujnu mjesecu se ponovo vratila u moj stan koji glasi samo na mene ali je bracna stecevina, cak me izvrijedala pa smo oboje dobili kaznu, ja bio priveden, alkohol 0,00, itd, itd. Vratila se jer takva bitanga netreba ni njenoj mamici, u stanu ne radi nista, odlazi i dolazi kada hoce, spava u boravku, ne vodi brigu o djeci, me placa rezije, ne pristaje na isplatu iz stana, ja im i dalje kuham, kupujem, spremam u skolu itd, itd..., a nakon ovrhe redovno joj uplacujem alimentaciju. Molim vas za savjet uzimajuci gore navedeno u obzir imam li pravo traziti prekid placanja alimentacije, odakle krenuti, kome podnijeti zahtjev, kako i tko podnosi tuzbu za diobu imovine. Molim za pomoc, jer se ovako vise nemoze. Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Oli112 je napisao:

Molim vas za savjet uzimajuci gore navedeno u obzir imam li pravo traziti prekid placanja alimentacije

Imate, sudskim putem treba tražiti izmjenu odluke u pogledu uzdržavanja djece.

prije 4 sati , Oli112 je napisao:

kako i tko podnosi tuzbu za diobu imovine.

Ukoliko ovo nije moguće sporazumno riješiti, tada tužbom pokrećete sudski spor, Vi ili ona pri nadležnom Općinskom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija