Jump to content

Osporavanje darovnog ugovora


guardian7

Preporučene objave

Poštovanje...

Dali moj brat može osporiti ili poništiti ovaj darovni ugovor između mene i naše majke ? Majka i otac su meni darovali kuću prije 15 godina. Točnije, ugovor sam radio sa majkom, jer je kuća stajala na nju 1/1. Uradio sam uknjižbu vlasništva i kuća je već 15 godina u mojem vlasništvu. Živio sam u toj kući sa svojom suprugom, ocem i majkom. Kuću sam sredio i obnovio uzevši kredit na hipoteku. Brata sam isplatio iz kuće, iako to u ugovoru nije navedeno, da moram uraditi. Brinem o roditeljima, iako ni to nije navedeno u ugovoru, da moram. Sve je bilo u redu do prije mjesec dana, kada je umro otac. Brat iz nekih svojih nebuloznih razloga traži ugovor na uvid i prijeti da će tražiti njegovo poništenje. Majka se protivi tome i ona je uz mene u svemu. No brat je uporan i nakon 15 godina radi probleme. Tvrdi da traži očev dio nakon smrti, a otac se ni ne spominje u darovnom ugovoru, jer na njega nije kuća ni stajala.  

Moja pitanja: 

Dali ja moram bratu dati ugovor na uvid ?

Dali ja moram bratovom odvjetniku dati ugovor na uvid, ako zatraži ?

Dali uopće postoji ikakva mogućnost, da brat ili bilo tko ospori, ili poništi taj ugovor ? 

Unaprijed hvala na odgovoru.. LP

 

InkedUGOVOR_LI.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje još jednom...

Dali sam ovu temu pokrenuo u krivoj rubrici, ili nitko ne zna odgovor, ili moram još nešto nadopuniti tj. razjasniti ?

Ispričavam se, ali hitan mi je Vaš odgovor, da znam šta učiniti dalje, a da nitko ne može osporiti ili poništiti ovaj ugovor sada dok je majka još živa, a niti nakon smrti majke...

Unaprijed hvala još jednom.. 

LP 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 09. 01. 2022. at 21:02, guardian7 je napisao:

Dali ja moram bratu dati ugovor na uvid

 

Na 09. 01. 2022. at 21:02, guardian7 je napisao:

Dali ja moram bratovom odvjetniku dati ugovor na uvid, ako zatraži ?

Niste u obvezi, vaša dobra volja. 

 

Na 09. 01. 2022. at 21:02, guardian7 je napisao:

Dali uopće postoji ikakva mogućnost, da brat ili bilo tko ospori, ili poništi taj ugovor

Očigledno da brat cilja utvrđivati očev dio glede bračne stečevine, pa ako se doista radi o bračnoj stečevini vaših roditelja, bratov zahtjev bi imao šansu za uspjeh u eventualnom sporu. 

 

Na 09. 01. 2022. at 21:02, guardian7 je napisao:

otac se ni ne spominje u darovnom ugovoru, jer na njega nije kuća ni stajala.  

Ovdje i leži problem po vas, jer da je i otac naveden kao darovatelj, brat bi imao mogućnost eventualno potraživati nužni dio, ako je povrijeđen u pravu na nužni dio nasljedstva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija