Jump to content

Vozačka i kazna


Mata1309

Preporučene objave

pozdrav

zanima me posto sam dobio prekršajni nalog na 3000kn i oduzimanje vozačke na 1 mj zbog vožnje u naselju od 99kmh da li se treba žaliti jer u nalogu stoji da sam počinio prekršaj iz članka 53.1 i 53.4 a sto gledam po netu članak

53.1 je  Na cesti u naselju vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od 50 km na sat, odnosno brzinom većom od brzine dopuštene postavljenim prometnim znakom za cijelo naselje ili njegov dio

a članak 53.4 je Novčanom kaznom u iznosu od najmanje 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti u naselju kreće brzinom koja je za više od 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine i izreći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju do šest mjeseci i tri negativna boda.
 

moje pitanje je da li su trebali napisati da se kažnjavan po članku 53.5 a ne 53.4 koji glasi:

Novčanom kaznom u iznosu od 700,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine i izreći će mu se dva negativna boda.
 sto bi Vi u ovom slučaju napravili?

evo stavio sam i nalog je li napisan zakon kako treba?

hvala

 

8E22F5E1-2EFE-41DD-B8A9-CF9CE21CE325.jpeg

uređeno: od Mata1309
Dodavanje naloga
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, Spitfire je napisao:

Gledate stare odredbe zakona, važeće su

ZSPC čl.53,

(4) Novčanom kaznom u iznosu od od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je za više od 30 do 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.
 

Znaci ono je gore stari zakon a u ovom novom sto si napisi nema oduzimanje vozacke

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija