Jump to content

prava suvlasnika zgrade


kvarner1959

Preporučene objave

Zanima me koliko je pravno osnovana odluka da predstavnik stanara pozove stanare na sastanak na koji se nije odazvao dovoljan broj stanara, na kojem se nije vodio zapisnik već je predstavnik stanara sam donio odluku kojom se povećava pričuva za 100%  a svoju je odluku naknadno potvrdio potpisima nekih stanara koji nisu bili nazočni na tom sastanku.

Kako  se utvrđuje natpolovična većina po broju stanova ili po broju kvadrata ? i da li je zapisnik sa sastanka obavezan ?

Da li je za obnovu fasade i krova potrebna 100 % suglasnost  svih stanara ( visina investicije preko 500.000,oo kn )  inače zgrada ima 17 stanova u 850 kvadrata.

Unaprijed se zahvaljujem  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , kvarner1959 je napisao:

već je predstavnik stanara sam donio odluku kojom se povećava pričuva za 100%  a svoju je odluku naknadno potvrdio potpisima nekih stanara koji nisu bili nazočni na tom sastanku.

Pa nije sam donio odluku, ako ima potpise većine.

prije 17 sati , kvarner1959 je napisao:

Kako  se utvrđuje natpolovična većina po broju stanova ili po broju kvadrata ?

Suvlasničkih kvadrata.

prije 17 sati , kvarner1959 je napisao:

da li je zapisnik sa sastanka obavezan ?

Ne.

prije 17 sati , kvarner1959 je napisao:

Da li je za obnovu fasade i krova potrebna 100 % suglasnost  svih stanara ( visina investicije preko 500.000,oo kn )  inače zgrada ima 17 stanova u 850 kvadrata.

Radi li se o energetskoj obnovi fasade?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, uz napomenu kako mi se čini nelogično da zapisnik nije obavezan, teoretski na sastanku mogu biti dva stanara a onda predstavnik stanara skupi potpise onih koji nisu bili nazočni i tako može manipulirati beskonačno.  Dosta stanara je ogorčeno i želi izabrati drugog predstavnika i zato ne dolaze na sastanak koji nema smisla ako se potpisi mogu skupiti od onih koji nisu bili na sastanku, a nije moguće dobiti uvid u potpisnu listu. pozdrav 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , kvarner1959 je napisao:

uz napomenu kako mi se čini nelogično da zapisnik nije obavezan

Pa i nije.

prije 4 sati , kvarner1959 je napisao:

teoretski na sastanku mogu biti dva stanara a onda predstavnik stanara skupi potpise onih koji nisu bili nazočni i tako može manipulirati beskonačno. 

Potpis se stavlja na dokument sa određenim sadržajem i nema govora o manipulaciji.

prije 4 sati , kvarner1959 je napisao:

Dosta stanara je ogorčeno i želi izabrati drugog predstavnika

Nitko im ne brani da prikupe potpise za novog predstavnika stanara.

prije 4 sati , kvarner1959 je napisao:

a nije moguće dobiti uvid u potpisnu listu

Uvid tražite od upravitelja zgrade, jer kao suvlasnik imate pravo na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija