Jump to content

Okvirni izračun mirovine


ivom

Preporučene objave

Poštovani prof.

 

Molio bih okvirni izračun mirovine,trudio sam se ali nisam uspio izračunati!

U profesionalnoj sam inv.mirovini od 19.2.2009.god.prema članku 52 stav 1 kako piše u rješenju.

 

1.Datum rođenja 01.03.1956 god

2.Prosječni vrijednosni bod 1,1617

3.Ukupni staž 35 god,5 mjeseci,19 dana,od toga pridodani staž je 3 god.10 mj,8 dana kako piše u rješenju

4.Mirovinski staž bez pridodanog ukupno 31.godina,7 mjeseci ,11 dana

5.Broj dana borbenog sektora 151

6.Čin poručnik

7.RVI trajno 20%  / očekivani vojni dio 20 %,30 %, civilni 80%,70%/

8.Dragovoljac

Predao sam papire za utvđivanje opće ili profesionalne invalidnosti te omjera rat-mir,uskoro očekujem poziv za vještačenjem.Malo sam nestrpljiv pa bih Vas zamolio izračun na temelju prof te na temelju opće invalidnosti!

Unaprijed Hvala i LP!

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ivom,

ovo su iznosi ispod kojih nisu vaša prava na invalidske mirovine, makar i za mene još ima dosta upitnika oko izračuna novih invalidskih mirovina.

PS

Temeljna nepoznanica mi je: što je sa vašim starim pridodanim stažom pri izračunu nove mirovine za civilni dio mirovine ?

20 % Izracun mirovine.jpg

30 % Izracun mirovine.jpg

ivom 20 % braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm ivom 30 % braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ivom,

prethodne slike i formule prikazuju izračun invalidskih mirovina po novom Zakonu o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, za one kojima se po prvi put priznaje pravo na invalidsku mirovinu.

Naredne slike i formule prikazuju neprovjerenu verziju izračuna invalidskih mirovina po novom braniteljskom zakonu za one koji su i do sada koristili invalidske mirovine po nekom od zakona.

Izračun iznosa civilnog dijela mirovine ostaje navodno isti (a onda i stari pridodani staž) samo dolazi do promjene postotka tog iznosa u ukupnom iznosu mirovine.

Primjeri:

- dosadašnji korisnik invalidske mirovine po općem propisu ZOMO više nema 100 % iznosa stare civilne mirovine, nego 80, 70 ili 60 %  tog iznosa, a ostatak od 20, 30 ili 40 % prima prema izračuna za vojni dio mirovine, to jest po Zakonu o hrvatskim braniteljima.

- dosadašnji korisnik invalidske mirovine po braniteljskom zakonu više nema 80 % iznosa stare civilne mirovine, nego 70 ili 60 %  tog iznosa, a ostatak od 30 ili 40 % prima prema izračuna za vojni dio mirovine, to jest po Zakonu o hrvatskim braniteljima kao i do sada.

Tada i vama možda ostaje stari pridodani staž, te bi na vašem primjeru  novi iznosi invalidskih mirovina bili :

20 %  Izracun mirovine.jpg

30 % Izracun mirovine.jpg

ivom 20 % braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm ivom 30 % braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija