Jump to content

Salon za njegu pasa- pauš obrt


Astra

Preporučene objave

Postovani,

Htjela bih otvoriti salon za njegu pasa. Kako sam shvatila za tu djelatnost nisu potrebni min tehnicki uvjeti. Za rad sam iznajmila garazu koju sam opremila. U uredu za gosp sam dobila odbijenicu za otvaranje jer garaza nije poslovni prostor. Kad sam rekla da za moje poslovanje nisu potrebni min tehnicki uvjeti rekli su da je za otvaranje opcenito Obrta potrebno imati poslovni prostor. Moze li u ovom mom slucaju garaza biti poslovni prostor ? 

Molim Vas pomozite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 01. 2022. at 16:45, Astra je napisao:

Postovani,

Htjela bih otvoriti salon za njegu pasa. Kako sam shvatila za tu djelatnost nisu potrebni min tehnicki uvjeti. Za rad sam iznajmila garazu koju sam opremila. U uredu za gosp sam dobila odbijenicu za otvaranje jer garaza nije poslovni prostor. Kad sam rekla da za moje poslovanje nisu potrebni min tehnicki uvjeti rekli su da je za otvaranje opcenito Obrta potrebno imati poslovni prostor. Moze li u ovom mom slucaju garaza biti poslovni prostor ? 

Molim Vas pomozite

Postoji pravilnik o obrtima koji se mogu obavljati u stambenom prostoru( https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/1995_12_101_1672.html), u tom pravilniku piše između ostalog da 93020.02 Masaža lica,manikiranje,pedikiranje,šminkanje... može biti u stambenom prostoru. Isto tako dalje piše da mogu se obavljati i druge djelatnosti čije obavljanje ne zahtijeva izmjenu postojećih uvjeta korištenja. Po meni bi to bilo isto. Pokušajte im tako objasnit.

Istina je da po Zakonu o obrtu  po čl. 11 Prostor, oprema i sredstva potrebna za obavljanje obrta moraju udovoljavati minimalnim tehničkim i ostalim uvjetima određenim posebnim propisima koji se odnose na obavljanje određene gospodarske djelatnosti, ali za to ste sami odgovorni i za vašu djelatnost ne morate od nikoga imati rješenje da vaš prostzor zadovoljva MTU, to nije uvjet za upis u obrtni registar, uvjet za upis u obrtni registar je samo dokaz da imate pravo raspolaganja prostorom. U krajnjem ako se ne uspijete dogovorit s njima možete garažu prenamjenit u poslovni prostor za što morate ići tamo gdje se izdaju građevinske dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija