Jump to content

Privremeno uzdržavanje do konačne odluke suda o skrbi


telesisija

Preporučene objave

Poštovani, 

pokrenula sam postupak za dobivanje skrbi za djecu, u czss, u kolovozu 2020., dobila sam privremeno rješenje u ožujku 2021, u kojem nije određeno pitanje naknade za skrb. Konačno rješenje još nisam dobila, a prijateljica mi je spomenula da postoji i postupak za privremeno uzdržavanje djece do konačne odluke o skrbi.

Molim Vas, koji su mi koraci? Što bih morala poslati sudu da pokrenem taj postupak?

Bivši izvanbračni partner apsolutno nikako ne sudjeluje u brizi za djecu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebali bi pokrenuti sudski postupak radi određivanja privremene mjere o obvezi uzdržavanja djece. Privremena mjera omogućava da se privremeno ostvari pravo na uzdržavanja u tijeku postupka tj. prije nego li postane pravomoćna sudska odluka u samom postupku koji se vodi radi ostvarivanja prava na uzdržavanje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Dobila sam privremeno rješenje prije par dana. Otac djece je svojevoljno uplatio 110 kn po djetetu prošli mjesec. Ne očekujem da će išta uplatiti ovaj mjesec. Odvjetnica me uputila da u tom slučaju pokrenem zahtjev na FINA-i. Možete li mi reći koliko je u prosjeku vremenski tijek do realizacije tog zahtjeva za ovrhom? Čeka li se i na to opet mjesecima?

uređeno: od telesisija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema raspoloživih sredstava. Već ima ovrhu u tijeku, ali mi svi kažu da naknada za skrb djece ima prednost.

Jedino što ne razumijem sada je što mi čovjek s info broja FINA-e kaže da rješenje mora biti s ovršnog suda, o ovrsi, da se ne može koristiti rješenje o privremenoj naknadi, kao što me uputila odvjetnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, telesisija je napisao:

Nema raspoloživih sredstava. Već ima ovrhu u tijeku, ali mi svi kažu da naknada za skrb djece ima prednost.

Da, ima prednost pri naplati.

prije 11 minuta, telesisija je napisao:

Jedino što ne razumijem sada je što mi čovjek s info broja FINA-e kaže da rješenje mora biti s ovršnog suda, o ovrsi, da se ne može koristiti rješenje o privremenoj naknadi, kao što me uputila odvjetnica

"Rješenje o privremenoj naknadi" zapravo ne postoji, pa je pitanje kakvo točno rješenje imate i da li je pravomoćno i ovršno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , telesisija je napisao:

Općinski sud je donio rješenje o privremenoj mjeri o uzdržavanju i ne vidim da se izričito napominje da je pravomoćna i ovršna.

Klauzulu pravomoćnosti i ovršnosti trebate zatražiti na sudu.

prije 16 sati , telesisija je napisao:

Tako da s time ni ne mogu u FINA-u.

Možete, ali rješenje mora imati otisnutu klauzulu, jer tada postaje ovršna isprava po kojoj je FINA-a dužna postupiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija