Jump to content

Obrt, upravitelj zgradom


Iliesko1

Preporučene objave

Prije četri godine promijenio nam se upravitelj zgradom, jedan obrt zamijennjen je drugim, imaju različite vlasnike i različite OIB-e. Suvlasnici nisu obaviješteni niti su skupljani potpisi za novog upravitelja. Iz obrtnog registra, oba obrta su osnovana na isti datum, imaju isti MBO, imaju različite brojeve obrtnice. A u rubrici "stanje obrta" kod prvog upravitelja stoji "preseljen".  Jeli  upravitelj legalno upravlja zgradom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 20. 01. 2022. at 19:48, Iliesko1 je napisao:

Prije četri godine promijenio nam se upravitelj zgradom, jedan obrt zamijennjen je drugim, imaju različite vlasnike i različite OIB-e. Suvlasnici nisu obaviješteni niti su skupljani potpisi za novog upravitelja. Iz obrtnog registra, oba obrta su osnovana na isti datum, imaju isti MBO, imaju različite brojeve obrtnice. A u rubrici "stanje obrta" kod prvog upravitelja stoji "preseljen".  Jeli  upravitelj legalno upravlja zgradom? 

koliko ja znam za promjenu upravitelja je potreban pristanak 100 posto suvlasnika nekretnine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo bi bilo netočno, jer je potrebna suglasnost suvlasnika koji zajedno imaju većinu suvlasničkih dijelova.

Ja sam nedavno nešto slično rješavao i rečeno mi je od strane Upravitelja kada se pričuva uvodi u zgradu dovoljno je 50 plus potpisa suvlasnika. Ali za promjenu Upravitelja je potrebno 100 posto. Jedan prijatelj pokušao baš to napraviti i ovakav odgovor je dobio od Upravitelja

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , niro je napisao:

Ja sam nedavno nešto slično rješavao i rečeno mi je od strane Upravitelja kada se pričuva uvodi u zgradu dovoljno je 50 plus potpisa suvlasnika.

Ni ovo neće biti točno, ne radi se o broju suvlasnika već o većini koja se računa u suvlasničkim dijelovima.

prije 9 sati , niro je napisao:

Ali za promjenu Upravitelja je potrebno 100 posto. Jedan prijatelj pokušao baš to napraviti i ovakav odgovor je dobio od Upravitelja

I dalje tvrdim da je netočno, jer je dovoljna suglasnost suvlasnika koji zajedno imaju većinu suvlasničkih dijelova. Uz navedeno ovakva odluka o promjeni upravitelja je i u funkciji otkaz ugovora o upravljanju sa postojećim upraviteljem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, niro je napisao:

Da Vas pitam još, ukoliko neto od suvlasnika na plaća pričuvu i sudskim putem se ipak to naplati dali upravitelj ima pravo troškove suđenja prebaciti na cijelu zgradu?

Ima, jer je on zakonski zastupnik zgrade. Ali u konačnici te troškove plaća suvlasnik (dužnik) koji je prouzročio sudski spor, tako da se zgrada na kraju naplati od njega i nije na gubitku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija