Jump to content

Darovanje nekretnine


asusas

Preporučene objave

Jedan od roditelja vlasnik je nekretnine s kućom koja je pod hipotekom, građevinske parcele na koju je upisana zabilježba zbog duga i još desetak zemljišta (oranica).

Ja bih kao njegovo dijete pokrio dugove kredita (hipoteke) i preostalog duga koji je upisan na građevinskoj parceli. Zauzvrat bih tražio da se odmah nakon podmirenja dugova navedeno prepiše na moje ime. Ostale nekretnine (oranice) zasad ne bih prepisivao na sebe.

Jedno od braće i drugi roditelj složili bi se da se navedeno prepiše na mene i ne bi radili probleme. 

Kako je to najbolje i najučinkovitije riješiti i koji su koraci? Koje zakone da proučim?

Prilični sam laik oko toga, no čini mi se da bi trebalo najprije sastaviti ugovor o darovanju ili dosmrtnom uzdržavanju (i tko ga treba sve potpisati)? Takav ugovor predaje se na poreznu ili zemljišnoknjižni sud (gruntovnicu) i da li to sve šalje bilježnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 24. 01. 2022. at 0:08, asusas je napisao:

Zauzvrat bih tražio da se odmah nakon podmirenja dugova navedeno prepiše na moje ime.

Neka vam daruje nekretninu u stanju kakvom jest, obzirom da upisani teret prati nekretninu a ne njenog vlasnika, tako da je vama u interesu brisanje tereta, odnosno izmirenje duga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija