Jump to content

Nasljedstvo i etažiranje zajedničke kuće


Otocanin68

Preporučene objave

Poštovani,

Nakon smrti roditelja , sestra i ja dobili smo kuću. Kuća je u naravi na dvije etaže i koristila se do sada kao poslovni subjekt tj. za iznajmljivanje turistima. Da li postoji kakva prepreka u etažiranju kuće ,i na koji način možemo sestra i  ja nastaviti iznajmljivati  i dalje. Sestra tvrdi da ne možemo raditi zajedno već da joj treba da prepišem svoj dio jer se ne može etažirati, kako bi ona uspjela otvoriti novi obrt, Moje mišljenje je da to nije iskreno s njene strane, pa sam joj predložila da nas dvije otvorio obrt ili firmu i da obje iznajmimo svoje dijelove kuće firmi i tako krenemo u postupak kategorizacije i minimalno tehničkih uvjeta . Moilo bih vas za mišljenje  tj ako možete da mi date pravnu uputu .

Hvala i srdačan pozdrav 


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

ako je objekt legalan, rađen po građevinskoj dozvoli, ima uporabnu dozvolu ili je naknadno legalizirana gradnja može se izvesti etažiranje kuće. Sve ostalo je problem u glavama suvlasnika kuće.

Nema potrebe za otvaranje nikakvih obrta ili firmi za iznajmljivanje kuće. Županijski ured za turizam vam možda može predložiti neko privremeno rješenje, da nastavite sa iznajmljivanjem, ponesite dosadašnje rješenje vaših roditelja kao i rješenje Javnog bilježnika o ostavinskoj raspravi.

PS

Možda bi sestra vama poklonila 1/2 kuće da se izbjegne trošak etažiranja ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija