Jump to content

Prijelaz granice - osobna iskaznica


anonimno

Preporučene objave

Dana 10.02.2007. istice mi valjanost osobne iskaznice te sam 30.01.2007. podnio zahtijev policijskoj upravi za izdavanje nove osobne iskaznice i od njih primio "POTVRDU

o podnijetom zahtijevu za izdavanje osobne iskaznice" na kojoj izmedju ostalog pise :"Ova potvrda vrijedi 30 dana od dana podnosenja zahtijeva za izdavanje osobne iskaznice"

Dana 11.02.2007. godine odlucim se provozati autom sa svojom suprugom do Bosne i Hercegovine te oko 1300 sati zaustavim se na granicnom prijelazu i supruga i ja granicnom policajcu predamo na uvid nase osobne iskaznice zajedno sa gore pomenutom potvrdom.

Granicni policajac(nas - Hrvatski) pogleda nase osobne iskaznice,pa u svoj rucni sat i potom se uputi u pogranicnu postaju i nakon 10-tak minuta se vrati i veli gospodine vi nemozete prijeci granicu,jer vam je istekla valjanost osobne iskaznice.

Velim mu,pa zbog toga imam prilozenu potvrdu i uostalom sta mi to niste odmah rekli,pa bioh se vratio na rikverc i otisao doma.

E sad pocujte njegov "biser" :

"Da,ali sam morao prvo protiv vas podnijeti prekrsajnu prijavu,jer ste ovlastenoj osobi na granicnom prijelazu podnijeli na uvid nevaljalu osobnu iskaznicu"

Voznjom u rikverc se okrenem i napustimo zena i ja granicni prijelaz i cijelim putem do doma razgovaramo koliko ce nas to kostati i jeli ovo po propisu.

Molio bih vas da mi na temelju gornjeg pojasnite postupak pomenutog dogadjaja/policajca i sta sam trebao ciniti odnosno sta mi je ciniti ?

P.S. nisam dobio od pogranicnog policajca nikakovu potvrdu....?

 

Prijelaz granice - osobna iskaznica :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Dana 10.02.2007. istice mi valjanost osobne iskaznice te sam 30.01.2007. podnio zahtijev policijskoj upravi za izdavanje nove osobne iskaznice i od njih primio "POTVRDU

o podnijetom zahtijevu za izdavanje osobne iskaznice" na kojoj izmedju ostalog pise :"Ova potvrda vrijedi 30 dana od dana podnosenja zahtijeva za izdavanje osobne iskaznice"

Dana 11.02.2007. godine odlucim se provozati autom sa svojom suprugom do Bosne i Hercegovine te oko 1300 sati zaustavim se na granicnom prijelazu i supruga i ja granicnom policajcu predamo na uvid nase osobne iskaznice zajedno sa gore pomenutom potvrdom.

Granicni policajac(nas - Hrvatski) pogleda nase osobne iskaznice,pa u svoj rucni sat i potom se uputi u pogranicnu postaju i nakon 10-tak minuta se vrati i veli gospodine vi nemozete prijeci granicu,jer vam je istekla valjanost osobne iskaznice.

Velim mu,pa zbog toga imam prilozenu potvrdu i uostalom sta mi to niste odmah rekli,pa bioh se vratio na rikverc i otisao doma.

E sad pocujte njegov "biser" :

"Da,ali sam morao prvo protiv vas podnijeti prekrsajnu prijavu,jer ste ovlastenoj osobi na granicnom prijelazu podnijeli na uvid nevaljalu osobnu iskaznicu"

Voznjom u rikverc se okrenem i napustimo zena i ja granicni prijelaz i cijelim putem do doma razgovaramo koliko ce nas to kostati i jeli ovo po propisu.

Molio bih vas da mi na temelju gornjeg pojasnite postupak pomenutog dogadjaja/policajca i sta sam trebao ciniti odnosno sta mi je ciniti ?

P.S. nisam dobio od pogranicnog policajca nikakovu potvrdu....?

 

Prijelaz granice - osobna iskaznica :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Da,ali sam morao prvo protiv vas podnijeti prekrsajnu prijavu,jer ste ovlastenoj osobi na granicnom prijelazu podnijeli na uvid nevaljalu osobnu iskaznicu"

 

ne znam (i bas me zanima) za koji ce prekrsaj da vas terete..

prema kaznenim odredbama Zakona o osobnoj iskaznici, ovo sto vam je rekao, ne moze se podvesti niti pod jedan clanak..

ja bih pricekala da vidim sto ce uslijediti, a onda naravno ukoliko dodje do prekrsajnog postupka reagirala u postupku i objasnila o cemu je bila rijec..

 

savjet:

posto ce te sigurno u medjuvremenu dobiti tu novu osobnu iskaznicu, svakako si sacuvajte i ovu potvrdu jer se iz nje moze vidjeti datum podnosenja zahtjeva za novu/ zamjenu (kopirajte si ju ukoliko ju pri preuzimanju osobne morate predati sluzbeniku na salteru!)

 

mislim da ne morate strahovati od ishoda eventualno pokrenutog prekrsajnog postupka..

(naravno, ovo sve ako bude isao prekrsaj prema Zakonu o osobnoj iskaznici)

 

javite ako i sto budete dobili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da Vam je napisao prekršajnu prijavu, jer ste kod sebe imali potvrdu da ste podnijeli zahtjev za novom OI. Međutim policajac Vam je zapriječio (što je i u redu) izlazak izvan granice RH jer kod sebe niste imali valjan dokument koji ste morali po Zakonu imati, odnosno koji Vam omogućava pravo da napustite našu državu, ali posao koji je morao odraditi (Zapriječenje izlaska) zbog Vašeg nepromišljenog postupka je veći (za njega) nego da Vam je napisao prekršajnu prijavu pa Vas je vjerojatno htio malo grublje upozoriti, odnosno uplašiti (iako to možda nije trebao), ali s obzirom da je moguće da je između njega i Vas došlo do verbalnog nadmetanja i tumačenja Zakona, nije isključeno da nije i napisao PP ali iz nekog drugog Zakona.

 

U svakom slučaju sami objektivno razmislite dali ste donijeli ispravnu odluku kada ste se uopće uputili sa tim "nevaljalim" dokumentom s namjerom da prijeđete granicu RH. Mogli ste telefonom prethodno nazvati granični prijelaz i pitati (jer znali ste da imate "klimav" dokument), ali sada je ionako prekasno za filozofiranje....

 

Ako uopće i bude prekršajne prijave iz Zakona o OI, ne vjerujem da će proći, iako je sada nemoguće dati točnu prognozu kako će sve završiti.

:clint:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala i vama na misljenju/savjetu,ali zaista nije bilo nikakovog verbalnog sukoba izmedju nas,ali taj pogranicni policajac je bio jako mlad i onako gledajuci ga ucinilo mi se ljigavac koji je spreman uciniti sve da se nekako istakne,pa da napreduje ,jer je vjerojatno prvi u selu koji je "postao nesto".(?)Na njemu uniforma,lisice,pistolj cak,a ubjedjen sam da smo se verbalno sukobili da bi jedva docekao silu upotrijebiti.....ma gdje ih samo nadju takove......e,da sta bi on bio bolji kad mu je "jubi tu bi" glavni bosss........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija