Jump to content

Kupnja zemljišta


Tillmann

Preporučene objave

Dobrovečer,

Nov sam ovdje i možda malo naivno pitam, jer ne govorim ni vaš jezik, ali želim razumjeti i biti siguran u ophođenju s vlastima u Hrvatskoj. Na posao: Želim kupiti zemljište na Ugljanu. Predugovor je sastavljen od strane odvjetnika i potvrđen potpisima kupca i prodavatelja. Naveden je i pravni spor iz 2019. godine, koji je odlučen u ljeto 2021. godine u korist prodavatelja. Sada svi čekaju pismenu odluku okružnog suda kako bi mogli zaključiti prodaju, uključujući i plaćanje. Na moje pitanje zašto je tako dugo trajala ovakva pismena odluka, rečeno mi je da "sudovi rade malo duže, ovdje je potrebno strpljenje". Dakle, moje pitanje, je li to točno i kako možete ubrzati proces? Hvala vam na odgovorima. Prilažem izvadak iz gruntovnice koji također ne razumijem...!!!!

Primljeno: 24.01.2019 14:05
Oznaka spisa:  
Sadržaj prijedloga: Uknjižba prava vlasništva
Bilješka o kretanju spisa: OTPREMA
Način rješenja: Udovoljeno
Datum rješenja: 18.02.2019.
Datum provedbe: 27.02.2019.
Datum otpreme: 29.03.2019.

 

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Kupnja zemljišta

Da, hvala na odgovoru. Predugovor uključuje pravo prodavatelja da odustane od ugovora. U tom slučaju, međutim, mora platiti dvostruki iznos koji je platio kupac. To je veliki iznos. U tome se potpuno slažem s tobom. Ukupni iznos bit će uplaćen tek nakon što se zaprimi dopis suda i razjasne vlasnička struktura i mogući tereti. Ali zanima me i sljedeće: je li istina da je za izradu sudske odluke potrebno nekoliko mjeseci i......kako to skratiti. Unaprijed puno hvala na odgovoru(ima). Hvala vam

Am 01.02.2022 um 22:27 schrieb Davor80:

Jemand hat sich als Eigentümer im Grundbuch eingetragen, und mittlerweile musste die Entscheidung seine Wohnadresse erreichen, dass man auch einen Taubenpostboten geschickt hatte. Wenn er abgelehnt schreibt, ist das ein Grund zu großer Sorge und ein paar zusätzlichen verlorenen Lebensjahren.

Hvala na objavi. Ali ja ga ne razumijem. Možete li mi objasniti što mislite? Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Am 01.02.2022 um 22:27 schrieb Davor80:

Jemand hat sich als Eigentümer im Grundbuch eingetragen, und mittlerweile musste die Entscheidung seine Wohnadresse erreichen, dass man auch einen Taubenpostboten geschickt hatte. Wenn er abgelehnt schreibt, ist das ein Grund zu großer Sorge und ein paar zusätzlichen verlorenen Lebensjahren.

Ne razumijem tvoj post. Možeš li mi još jednom objasniti? Hvala vam

Respect schrieb vor 22 Stunden:

Sie sollten auf jeden Fall Ihren Anwalt beauftragen, Sie durch den Kauf dieser Immobilie zu begleiten, und nicht den Anwalt des Verkäufers einen Kaufvertrag für Sie aufsetzen lassen. Und auf keinen Fall dieses Land kaufen, bis die Situation geklärt ist.

 

Respect schrieb vor 22 Stunden:

Sie sollten auf jeden Fall Ihren Anwalt beauftragen, Sie durch den Kauf dieser Immobilie zu begleiten, und nicht den Anwalt des Verkäufers einen Kaufvertrag für Sie aufsetzen lassen. Und auf keinen Fall dieses Land kaufen, bis die Situation geklärt ist.

Da, hvala na odgovoru. Predugovor uključuje pravo prodavatelja da odustane od ugovora. U tom slučaju, međutim, morat će platiti dvostruko veći iznos koji je platio kupac. To je puno. Potpuno se slažem. Ukupan iznos bit će isplaćen tek nakon primitka sudskog dopisa i pojašnjenja vlasništva i mogućih tereta. Ali zanima me i sljedeće: Je li istina da je potrebno nekoliko mjeseci da se donese sudska odluka i ......kako to skratiti. Hvala unaprijed na odgovorima). Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tillmann schrieb vor 5 Minuten:

Ich verstehe deinen Beitrag nicht. Kannst du es mir noch einmal erklären? Danke schön

 

Ja, danke für die Antwort. Der Vorvertrag beinhaltet das Recht des Verkäufers, vom Vertrag zurückzutreten. In diesem Fall müssen sie jedoch das Doppelte des vom Käufer gezahlten Betrags zahlen. Das ist viel. Ich stimme vollkommen zu. Der Gesamtbetrag wird erst nach Erhalt des Gerichtsschreibens und Klärung der Eigentumsverhältnisse und etwaiger Belastungen ausbezahlt. Aber mich interessiert auch folgendes: Stimmt es, dass es mehrere Monate dauert, bis ein Gerichtsurteil gefällt wird und ...... wie man es abkürzt. Vielen Dank im Voraus für die Antworten). Vielen Dank

Nažalost... Sudska odluka donesena je u ljeto 2021. Međutim, odluka suda još nije u pisanom obliku. Zašto je potrebno toliko vremena za pismenu kaznu. Je li to normalno, uobičajeno..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija