Jump to content

Prekršaj- parkiranje na mjesto za invalide


Sljivic

Preporučene objave

Pozdrav,

Jedno pitanje.

Naime, dobio sam klasičnu obavjest o prekršaju od policije da sam parkirao na mjesto za invalide.

Čl.82 točka 13, Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Parkiranje je naime trajalo manje od tri minute pa se ne može nazvati ni parkiranje.

Moje pitanje glasi, dali mogu kada pošaljem podatke o vozaču a nakon dobivanja prekršajnog naloga pisati žalbu na gornju osnovu ili molbu da mi izdaju pisano upozorenje iz razloga što prethodno nikad nisam kažnjavan ni prekršajno ni kazneno?

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može se nakon slanja podataka o vozaču slati prigovor na nalog, ali takav prigovor će na sudu biti glatko odbijen, obzirom da u članku 82. citiranog zakona sasvim lijepo piše da je zabranjeno i zaustavljanje i parkiranje.

može se i slati molba da se zamijeni upozorenjem, ali kod zaustavljanja/parkiranja na invalidskim mjestima u pravilu ne izdaju upozorenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jasno za obična parkirališna mjesta, no konkretno u ovom slučaju kod parkiranja za invalide to ne prolazi nikako, bar ne znam da je sud ikome uvažio takvu žalbu.  Mozda jedino ima smisla žalba ukoliko parking na kolniku nije imao ucrtane rubne crte i simbol koji označava parkirno mjesto rezervirano za osobe s invaliditetom žute boje ili parking nije obilježen i znakom parkirališta s dopunskom pločom koja označava parkirno mjesto rezervirano za osobe s invaliditetom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija