Jump to content

Pripadnost hrvatskom narodu, državljanstvo


Goodwill_444

Preporučene objave

Poštovani, 

zanima me možete li mi reći kakve su mi mogućnosti za dobijanje državljanstva Republike Hrvatske. Po osnovu pripadnosti hrvatskom narodu.

Djeda i pradjeda su rođeni u Hrvatskoj, iselili se 1947. u Vojvodinu. 

Od dokumenata posjedujem: rodni list za djeda i pradjeda iz Hrvatske, krštenice za djeda i pradjeda iz Ličko Senjske Biskupije, iz 1905. i 1928. kada su rođeni. Izvod iz matične knjige rođenih za djeda iz 1957. gdje piše nacionalna pripadnost i za pradjeda. 

Izvod iz matične knjige rođenih za oca gdje piše nacionalna pripadnost, izvod iz registra manjinskog biračkog spiska za sebe, i oca. Izvod iz matične knjige rođenih za sebe sa oznakom nacionalne pripadnosti i iz biračkog spiska manjina,  članica Udruge Hrvata u Vojvodini. 

Djeda i otac nemaju domovnice jer su u vrijeme popisa 1948. kolonizovani u Vojvodini.

Rođena 1978. u Vojvodini, Srbija.

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 03. 02. 2022. u 11:43, Goodwill_444 je napisao:

Poštovani, 

zanima me možete li mi reći kakve su mi mogućnosti za dobijanje državljanstva Republike Hrvatske. Po osnovu pripadnosti hrvatskom narodu.

Djeda i pradjeda su rođeni u Hrvatskoj, iselili se 1947. u Vojvodinu. 

Od dokumenata posjedujem: rodni list za djeda i pradjeda iz Hrvatske, krštenice za djeda i pradjeda iz Ličko Senjske Biskupije, iz 1905. i 1928. kada su rođeni. Izvod iz matične knjige rođenih za djeda iz 1957. gdje piše nacionalna pripadnost i za pradjeda. 

Izvod iz matične knjige rođenih za oca gdje piše nacionalna pripadnost, izvod iz registra manjinskog biračkog spiska za sebe, i oca. Izvod iz matične knjige rođenih za sebe sa oznakom nacionalne pripadnosti i iz biračkog spiska manjina,  članica Udruge Hrvata u Vojvodini. 

Djeda i otac nemaju domovnice jer su u vrijeme popisa 1948. kolonizovani u Vojvodini.

Rođena 1978. u Vojvodini, Srbija.

 

Hvala na odgovoru

Nezam dali ste do sada aplicirali, ali na temelju ovoga što ste naveli trebali bi dobiti bez problema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija