Jump to content

Oduzimanje vozačke zbog napuštanja mjesta nesreće


Afk123

Preporučene objave

Poštovani 

Imao sam ovakvu situaciju:

Naišao sam na kolonu auta koja je tu stajala zbog prometne nesreće koja je bila ispred, autu su se krenuli okretati i kretati nazad pa tako i ja s njima

Prilikom okretanja na cesti ogrebao sam drugi auto, bio sam tamo možda još minutu, pogledao sam drugi auto u kojem nije bilo vlasnika a i šteta nije bila vidljiva jer je bio mrak (šteta je minimalna,ima malo skinutog laka) 

Nakon toga sam napustio mjesto "nesreće" jer sam mislio da šteta nema a i vlasnik auta nije bio u blizini 

Međutim netko je uhavtio moju registraciju i dobio sam zabranu vožnje 6 mjeseci (zvali su me i vratio sam se na mjesto nesreće)

 

Postoji li mogućnost smanjenja kazne? I imam li osnovu na prigovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš se žaliti samo na visinu sankcije, gdje je priznanje uvjet za ublažavanje sankcije. Znači, priznaješ prekršaj, kaješ se, navedeš olakotne okolnosti (nekažnjavanost, mala primanja, potreba za vozačkom...) i zamoliš da smanje kaznu i ukinu zabranu. U prigovoru obrazložiš i kako je do toga došlo (nesreća, svi se okreću, nisi vidio da je nastala šteta i sl.).

Imaš na ovom linku i dr. vrste prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija