Jump to content

Brisanje zabilježbe o zabrani prodaje i davanja u najam


ggaspari

Preporučene objave

Dobar dan ,

Kupio sam POS stan 2017 god. Nakon otkrivenih malverzacija sa takvih stanova (prodaja , iznajmljivanja stana)  , sa strane agencije za pravni promet i posredovanje nekretninama  donešena je zabrana otudjenja i davanja u najam na rok od 10 god. od dana sklapanja  ugovora o kupoprodaji. 

Dakle,  ta mjera je trebala biti retroaktivna medjutim, iz odluke ustavnog suda  (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/full/2021_05_58_1132.html) može se isćitati da samo stanovi kupljeni od 18 srpnja 2019 ne mogu se prodavati niti iznajmljivati na 10 godina, a ne oni koji su kupljeni prije 

E sada,  zabrana je upisana u vlasničkom listu pa me zanima kakva je procedura za brisanje te zabilježbe, jel to ide automatski  ili trebam ja nešto pokrenut? 

 

unaprijed se zahvaljujem

gg

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nije islo automatski onda vjerovatno trebate sami pokrenuti brisanje zabiljeske. Za pocetak idite u gruntovnicu i pitajte ih za vasu cesticu tj zgradu kako se podnosi zagtjev za brisanje zabiljezbe i sto treba priloziti. Ako vam daju konkretan odgovor onda se uputite kod nekog odvjetnika da vam pripremi tu dokumentaciju ako nebudete znali sami.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija