Jump to content

Nagodba za podmirenje duga


Angie75

Preporučene objave

Pozdrav. Molim pomoć. S agencijom za naplatu potraživanja pokušavam dogovoriti otplatu duga. U tom dogovoru bih tražila otpis odrađenih dugovanja za koje imam usmenu potvrdu da će otpisati ukoliko dogovoreni iznos podmirim odjednom. Zanima me sklapa li se u tim slučajevima pisana nagodba, i, ako da, tko je predlaže (pisani oblik) i na koji način se ovjerava.

Hvala za bilo kakvu informaciju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Angie75 je napisao:

Pokušat ću tražit pisanu nagodbu

nema tu "pokušat ću"......ako oni nude u razgovoru da platite manji iznos i da je time podmireno cijelokupno dugovanje,onda im lijepo kažete da se s tim slažete i da Vam taj dogovor to pošalju pismeno ili bar na mail...ne mora biti ovjereno....bez toga nema plaćanja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 14. 02. 2022. at 15:03, Mister-X je napisao:

nema tu "pokušat ću"......ako oni nude u razgovoru da platite manji iznos i da je time podmireno cijelokupno dugovanje,onda im lijepo kažete da se s tim slažete i da Vam taj dogovor to pošalju pismeno ili bar na mail...ne mora biti ovjereno....bez toga nema plaćanja...

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 14. 02. 2022. at 15:03, Mister-X je napisao:

nema tu "pokušat ću"......ako oni nude u razgovoru da platite manji iznos i da je time podmireno cijelokupno dugovanje,onda im lijepo kažete da se s tim slažete i da Vam taj dogovor to pošalju pismeno ili bar na mail...ne mora biti ovjereno....bez toga nema plaćanja...

A, da li se dogovor putem e maila smatra pisanim tragom? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo me opet :) na istu temu.

Ponuđena mi je pisana nagodba. Nije sporan iznos - to smo usmeno već dogovorili. Međutim, u pisanoj nagodbi u jednom članku stoji : " Sve porezne obveze povezane s ovim sporazumom snosi Dužnik sukladno poreznim propisima Republike Hrvatske."

O kakvom porezu govore? Plaća li se uopće kakav porez na nagodbu?

Unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija